Koniec czekania. Zgodnie z deklaracjami Resident Evil Village trafia do repozytorium Apple App Store jako gra dedykowana smartfonom iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max oraz tabletom z rodziny iPad pracującym na chipach Apple M1 i M2.

Trochę to trwało, ale już jest. Resident Evil Village zagościło w sklepie z aplikacjami i grami dla iPhone’ów i iPadów. Od teraz użytkownicy zgodnych urządzeń mogą zakosztować wyjątkowej przygody w grze z segmentu AAA.

//dzisiaj na dailyweb

iPhone 15 Pro otworzył nowy rozdział w gamingu realizowanym za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Apple, podczas prezentacji rzeczonej serii smartfonów zapowiedziało pojawienie się pełnoprawnych hitów. Patrząc na to, jak wiele dla rzeczonego rynku robią konsole Steam Deck, ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go, śmiem twierdzić, że to właściwa droga. Na pierwszy ogień idzie Resident Evil Village.

Resident Evil Village dostępne w App Store dla iPhone’a 15 i wybranych tabletów

Resident Evil Village 2

Za grę przyjdzie nam zapłacić 71 złotych. To sporo, jak na grę dla urządzenia mobilnego, ale niewiele jak na produkcję AAA. Do „bazówki” możemy dołożyć DLC z bonusami za 44,49 zł lub All Acces Voucher w cenie 8,99 zł. Zabaw będzie możliwa w 60 klatkach na sekundę, ale najlepsze jest jednak to, że do iPhone’a możemy podłączyć kontroler oraz (dzięki USB-C) zewnętrzny monitor. Tym samym „piętnastka” będzie w stanie zastąpić nam konsolę. Przynajmniej w pewnym zakresie.

Resident Evil Village 3
Jak oceniacie sterowanie dotykowe?

Żeby nie było… Resident Evil Village nie jest grą nową. Produkcja zadebiutowała w 2021 roku, a konkretnie w maju. Ten survival horror to element składowy świetnej serii, która została zapoczątkowana w połowie lat 90. Ubiegłego wieku. Dotychczas gracze mogli zakosztować przygody w rzeczonym uniwersum na platformach PS1, PC, N64, DC, PSN, Wii, PS3, PS4, X306 czy streamingowym Google Stadia.

iPhone 15 Pro i gry AAA to wielka niewiadoma – ceny, cross play, pady, miejsce na dane. To też jednak sporo emocji, na które czekam

Dodam tylko, że tytułowa produkcja to nie koniec, a początek nowości:

Na iPhonie 15 Pro miłośnicy gier mogą sięgać po konsolowe tytuły niewidziane dotąd na smartfonach, takie jak Resident Evil Village, Resident Evil 4, DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT i Assassin’s Creed Mirage, które dostarczą im niezwykłych, realistycznych wrażeń4.