Premierowe wideo Porsche Taycan Turbo GT miało niespodziewanego gościa. Był nim CEO Apple Tim Cook.

Porsche Taycan Turbo GT to najpotężniejszy samochód produkcyjny, jaki marka kiedykolwiek wyprodukowała. Nowy Taycan Turbo GT jest najszybszym czterodrzwiowym samochodem na torze Nürburgring. Z funkcją Launch Control Taycan GT ma 1108 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi do 1340 Nm.

W filmie z premiery dość niespodziewanie pojawił się Tim Cook, jednak Porsche kilkukrotnie pokazywało sprzęty z nadgryzionym jabłkiem, takie jak Macbooki Pro, iPhone’y czy Apple Watche Ultra, w dość nieprzypadkowy sposób. Widać, że współpraca Apple i Porsche trwa w najlepsze.

Tim Cook w premierowym wideo Porsche Taycan Turbo GT

porsche taycan visionos track app
Niestandardowa aplikacja kokpitu inżyniera wyścigowego dla Vision Pro / fot. macrumors

Podczas premiery wideo, Porsche krótko zaprezentowało swoją niestandardową aplikację kokpitu inżyniera wyścigowego dla Vision Pro, która pozwala widzowi oglądać okrążenia z perspektywy kierowcy wraz z kluczowymi statystykami i mapą toru w przestrzeni 3D.

Rozmawiając z dyrektorem generalnym Porsche Oliverem Blume, Cook pogratulował producentowi samochodów nowego pojazdu i podkreślił potencjał headsetu Vision Pro do „ponownego wyobrażenia sobie doświadczeń na torze”.

Dzień dobry, Oliverze. Gratuluję Tobie i zespołowi Porsche nowego rekordu ustanowionego dzięki temu niesamowitemu nowemu pojazdowi. To właśnie tego rodzaju niezwykłe kamienie milowe pokazują światu, co może się wydarzyć, gdy zespół niesamowicie oddanych ludzi połączy siły, aby przełamać nowy grunt dla wielkiego pomysłu. Porsche zawsze było znane z doskonałości i jesteśmy dumni, że wiele naszych produktów odgrywa rolę w tym, co robicie, i wspaniale jest widzieć, jak Apple Vision Pro pomaga na nowo wyobrazić sobie wrażenia z jazdy po torze. Głęboko wierzę, że obliczenia przestrzenne mogą zrewolucjonizować praktycznie każdą branżę, a wy pokazujecie jeden z wielu sposobów, w jaki Apple Vision Pro sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe.

Nawet gdy Cook mówi o nowym Porsche, to ma się wrażenie, jakby mówił o kolejnym sprzęcie od Apple. Te dwie marki mają wbrew pozorom naprawdę dużo wspólnego.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dyrektorzy generalni zwrócili uwagę na partnerstwa swoich firm na przestrzeni lat, takie jak aplikacja Porsche i integracja Apple CarPlay. Jak możemy przeczytać w serwisie MacRumors Porsche jest często jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy przyjmują i integrują się z technologiami Apple, takimi jak Apple CarPlay, natywna aplikacja Apple Music, funkcje pojazdu w Apple CarPlay i CarPlay nowej generacji. Marka oferuje nawet systemy audio wyposażone w CarPlay kompatybilne z klasycznymi pojazdami Porsche z lat 60.

Tim Cook chciałby okularów AR, ale nie da się ich stworzyć. Dlatego powstały Apple Vision Pro

Porsche Taycan Turbo GT wygląda niesamowicie. Mowa oczywiście o osiągach, bo cztery drzwi w Porsche to dla mnie wciąż gwałt na marce. Pojawienie się Tima Cooka w filmie premierowym było zaskoczeniem, jednak bliżej przyglądając się współpracy marek, to nie powinno. Porsche od lat współpracuje bowiem z Apple, a jego nowa aplikacja pokazuje do czego powstał Apple Vision Pro.

//dzisiaj na dailyweb