The Legend of Zelda LEGO to zestaw, którego na próżno szukać w sklepach producenta duńskich klocków. Czy w końcu prośby fanów popularnej gry wideo zostały wysłuchane?

Gra Legend of Zelda nie miała łatwo w świecie LEGO. Od lat jej fani przesyłali swoje propozycje na LEGO Ideas. I to nie było tak, że nie spotkały się z pozytywnym odbiorem, wręcz przeciwnie – jeden z zestawów miał aż 10000 głosów, więc spekulacje na temat potencjalnej sprzedaż były ogromne. LEGO jednak sukcesywnie odrzucało wszystkie projekty związane z tą marką.

//dzisiaj na dailyweb

Nie do końca wiadomo, dlaczego komisja LEGO nie uwzględniała tych propozycji, ale najpewniej mogło się to wiązać z kwestiami licencyjnymi. Bardzo możliwe, że duża, konkurencyjna marka chciała wykupiła prawa do Zeldy, jak miało to miejsce choćby w przypadku Pokemonów i producenta Mega Construx. Wszystko się jednak zmienia! Ostatnie plotki dają nadzieję na to, że w końcu zobaczymy w sklepach zestawy The Legend of Zelda LEGO.

The Legend of Zelda LEGO trafi do sprzedaży?

The Legend of Zelda LEGO
The Great Deku Tree z The Legend of Zelda w wersji LEGO?

Jak donoszą profile Brickmerge i 1414falconfan, które od dłuższego czasu ujawniają zestawy LEGO jeszcze przed ich oficjalnymi zapowiedziami, w niedalekiej przyszłości na rynek może trafić The Great Deku Tree z The Legend of Zelda w klockowej wersji. To na razie plotka, ale z dosyć ważną wzmianką. Tym razem doniesienia pochodzą od osób, które wcześniej docierały do zestawów oficjalnie potwierdzanych przez LEGO (m.in. Rivendell z kolekcji Władcy Pierścieni).

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, The Legend of Zelda LEGO zadebiutuje we wrześniu 2024 roku, a w pudełku znajdziemy 2500 elementów.

Czy kolejne plotki potwierdzą się? Zelda w wersji LEGO to byłby klockowy raj dla fanów gry

Już w 2023 roku wyciekły zdjęcia, które przedstawiały projekt. Faktycznie tak mógłby wyglądać pierwszy zestaw LEGO ze świata The Legend of Zelda. Czy fani gry otrzymają pierwszy produkt od duńskiego producenta najpopularniejszych klocków na świecie? Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Wydaje się jednak, że jest to idealny czas. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to ostatnia część serii, która zadebiutowała na rynku (premiera 12 maja 2023 roku). Spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Osiągnęła nie tylko niesamowite wyniki sprzedażowe (18,5 miliona egzemplarzy w niecałe 1,5 miesiąca), lecz także została doceniona przez graczy i krytyków. Ponadto Zelda otrzyma swój film live-action.

Recenzja Cooler Master MM310 i MP511 – razem mogą wszystko!

Czas na LEGO? Oby tym razem producent klocków oficjalnie potwierdził, bo z punktu sprzedażowego spodziewam się ogromnej popularności. Dwa pytania tylko: jak będzie wyglądał zestaw i ile trzeba przygotować pieniędzy?