Debiut gry The Division Resurgence planowany jest na przyszły rok. Niemniej, już dziś można dołączyć do zamkniętych testów alfa tytułowej strzelanki. Oczywiście, niezbędne będzie podpisanie zobowiązania dotyczącego zachowania poufności, czy NDA. Dla tych, którzy nie załapią się na możliwość przedpremierowego zakosztowania produkcji, przygotowaliśmy pakiet najważniejszych informacji o produkcji.

Z pewnością część z Was miała okazję ograć The Division oraz The Division 2. W zasadzie, w drugą strzelankę można zagrać zupełnie za darmo za pośrednictwem Google Stadia. The Division Resurgence będzie bazować na tym samym świecie, natomiast historia będzie zupełnie niepowiązana ze wcześniejszymi wydarzeniami. Patrząc na to, co zaprezentowano na zwiastunie, możemy oczekiwać czegoś więcej niż kolejnej oklepanej strzelanki. Oczywiście, nie liczyłbym na to, że oprawa graficzna będzie równie dopracowana, ale takie są już uroki teaserów. Podobnie wyglądała kwestia zapowiedzi PUBG: New State. Dobrze, przejdźmy do szczegółów.

Co zaoferuje The Division Resurgence?

The Division Resurgen to produkcja, która zaoferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i zabawę wieloosobową. Biorąc pod uwagę to, że nie wszyscy entuzjaści mobilnej rozrywki preferują zmagania z innymi osobami, to świetny ruch twórców. Misje fabularne pozwolą kontynuować zabawę w swoim tempie.

R E K L A M A

The Division Resurgence

Jak przystało na tytuł, który w założeniach przeznaczony jest dla smartfonów i tabletów, elementy sterujące zostały odpowiednio dostosowane do dotyku, tak aby usprawnić wykonywanie poleceń. Miałem styczność z większością dynamicznych gier akcji na urządzeniach mobilnych i zdaję sobie sprawę z tego, jak niedostosowane do smartfonowych warunków nawigowanie może utrudnić zabawę. Mam nadzieję, że większość elementów będzie tu w pełni konfigurowalnych. Pamiętajmy o tym, że smartfony różnią się przekątną czy proporcjami, a palce użytkowników… również mają inne rozmiary. Opcje customizacji to remedium na powyższą kwestię.

Matchpoint: Tennis Championships, PowerWash Simulator i więcej w Xbox Game Pass na pierwszą połowę lipca

Świat The Division Resurgen będzie oczywiście otwarty, skupiony na środowisku miejskim. Fani dużych przestrzeni leśnych czy pustynnych raczej nie znajdą tu dla siebie zbyt wiele. Być może jednak przekonają się do betonowej dżungli, gdzie charakterystyka prowadzenia walk jest nieco inna, dynamiczniejsza i mniej przewidywalna.

The Division Resurgence

Jednym z zadań pobocznych naszego protagonisty będzie zbieranie łupów, przedmiotów, medykamentów oraz modyfikowanie własnej broni, tak aby nasza postać mogła skuteczniej rozprawiać się z wrogami. Oczywiście, kluczowe może okazać się także rozwijanie cech i umiejętności, bez których możemy nie wyjść bez szwanku z większości starć.

The Division Resurgence: testy alfa

Zanim zdecydujecie się ubiegać o możliwość uczestnictwa w testach zalecam kilka czynności. Przede wszystkim zapoznajcie się ze zwiastunem i przemyślcie, czy chcecie poświęcić czas na odkrywanie błędów w rzeczonej produkcji. Tak, wersje wczesnorozwojowe obarczone są chorobami wieku dziecięcego. To może oznaczać liczne bugi. Niektóre z nich mogą nawet sprawić, że utniemy w pewnym punkcie gry. Zadaniem testerów będzie, rzecz jasna, zgłaszanie takich sytuacji.

Kolejna sprawa, to odpowiedzialność. Otóż, aby dołączyć do alfa testów, należy się najpierw zarejestrować oraz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących posiadanego smartfona, a także nawyków związanych z graniem. Jeśli osoba ubiegająca się o status testera zostanie zakwalifikowana do programu, musi podpisać umowę o zachowaniu poufności. Tak, mowa o NDA. Jak nietrudno zgadnąć, złamanie postanowień może oznaczać konsekwencje finansowe. Nie znamy konkretnych kwot, ale zapewniam, że nie jest tu mowa o kilku czy kilkunastu tysiącach złotych. Wymiana doświadczeń z innymi graczami (testerami) będzie odbywać się za pośrednictwem specjalnego forum i kanału Discord.

Mobile coraz istotniejsze

Rynek urządzeń mobilnych kwitnie w najlepsze. Smartfony coraz częściej traktowane są jako pełnoprawne konsole do gier. Widzą to nie tylko użytkownicy tych miniaturowych komputerów, ale także twórcy gier. Ci drudzy coraz chętniej umieszczają w repozytoriach Google Play i Apple App Store zaawansowane graficznie produkcje wykorzystujące otwarte światy.

Możliwości wydajnościowe smartfonów, które stale rosną, nie pozwalają lekceważyć tegoż segmentu deweloperom. The Division Resurgence to kolejna gra, która (według zapowiedzi) zaoferuje ponadprzeciętne jak na urządzenie mobilne, walory graficzne. W oczekiwaniu na premierę, warto sięgnąć po serię PUBG, Diablo Immortal, League of Legends: Wild Rift czy Pokemon Go.