Ostatnie lata mijają pod znakiem rozwoju technologii, do której dopiero zaczynamy przywykać. Przełomowe rozwiązania nie ominęły również branży tekstylnej i tworzeniu odzieży. W jakich konkretnych produktach znalazły zastosowanie nowe technologie?

Czy moda dorównuje wyzwaniom współczesności?

Coraz więcej marek skłania się ku rozwiązaniom służącym zrównoważonemu rozwojowi. Konsumenci stają się świadomi swoich wyborów, a za sprawą mediów społecznościowych wywierają nacisk na różne brandy. W końcu to przemysł odzieżowy wpływa w dużej mierze na rozwój światowej gospodarki. Wszechobecna konsumpcja tylko dynamizuje negatywne oddziaływanie na środowisko. Może to brzmieć jak banał, ale standardy ekologiczne są potrzebne bardziej niż wcześniej.

Marki branży odzieżowej zaczęły dostosowanie się do zrównoważonej produkcji już jakiś czas temu. Przykładowo w 2020 r. rozpoczęto działania nad projektem New Cotton. Jego misją stało się stworzenie ekosystemu z zamkniętym obiegiem. W ten sposób tworzenie ubrań opiera się na nowym włóknie przypominającym bawełnę, które produkowane jest z odpadów tekstylnych. Mówiąc najprościej, innowacyjne materiały są przyjazne środowisku.

Co ważne, do 2025 roku recykling odpadów tekstylnych stanie się obowiązkowy na terenie Unii Europejskiej. Ale rozwój w branży odzieżowej nie kończy się na ochronie środowiska. Kilka lat temu na rynku pojawiła się technologia neutralizująca nieprzyjemne zapachy ubrań. Dzięki temu można rzadziej prać elementy garderoby, co pozytywnie wpływa na ich żywotność. Ponadto podczas przeróżnych etapów produkcji odzieży zostaje wykorzystywane AI.

Innowacyjne materiały – czym będą się cechować?

Produkty tworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju nie przypominają elementów garderoby, które funkcjonują na rynku fast fashion. Dotyczy to nawet ubranek dziecięcych. Innowacyjne materiały są często tworzone z włókien pochodzących z recyklingu. Czym w ogóle mogą być ich właściwości?

Marka dziecięca Coccodrillo

Część z nich reaguje na zmiany temperatury, a dodatkowo chronią przed deszczem i śniegiem. Tak jest w przypadku kombinezonów na zimę, które możesz wybrać dla swojej pociechy i dla siebie. Chłodne powietrze nie będzie Ci straszne, kiedy postawisz na tkaniny termoregulacyjne. W ten sposób zachowasz optymalny poziom ciepła.

Kolejnym typem nowoczesnych tkanin są te produkowane za pomocą nanotechnologii. Innowacyjne materiały wyróżniające się wodoodpornością różnią się od tych znanych do tej pory. Zadaniem specjalnej powłoki jest odpychanie kropel wody tak, aby ciecz zupełnie się pod nią nie dostała. Tkaniny hydrofobowe znajdują zastosowanie nie tylko w branży odzieżowej.

Takie materiały nie są odległym mitem i inwestycją, na którą nie możesz sobie pozwolić. Znajdziesz je głównie w odzieży sportowej i stworzonej z myślą o trudnych warunkach pogodowych. Będą to kurtki jesienne, zimowe, typowo przeznaczone do jazdy na nartach czy do zdobywania szczytów górskich. Innymi przykładami są praktyczne kombinezony. Sprawdź zatem, jakie technologie zostały wykorzystane w ich przypadku.

Dobry kombinezon zimowy a wybór materiałów

Nadchodzi zima. Temperatury za oknem stają się coraz niższe, a pierwsze opady śniegów zdążyły już niektórych zaskoczyć. Warto się dowiedzieć, czy typowa odzież wierzchnia na tę porę roku będzie należycie spełniać odpowiednie kryteria. Jak wybrać dobry kombinezon narciarski?

Przede wszystkim kieruj się jakością. Oprócz tego, że kombinezon ocieplany powinien skutecznie ogrzewać, to jednocześnie nie może doprowadzać do przegrzania organizmu. Oddychalność będzie zatem kluczowa. Wymiana powietrza jest możliwa dzięki specjalnej membranie. Zwróć więc uwagę na technologię Thermotex.

Wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji klasycznych kombinezonów (ale też klasycznej kurtki lub płaszcza) można wymienić m.in. poliester, nylon czy Gore-Tex. Różne warstwy pozytywnie wpływają na brak prześwitów i zachowanie komfortu, redukując efekt pocenia.

Ubrania dla dzieci Coccodrillo

Na przykładzie marki dziecięcej Coccodrillo

Dzieci potrzebują szczególnej ochrony przed deszczem, śniegiem i siarczystym mrozem. Problemy z dobraniem odpowiedniej kurtki i kombinezonu nie muszą być udręką rodziców podczas kompletowania dziecięcej garderoby. Ważne, żeby kombinezon na zimę dla dziewczynki lub chłopca nie był zbyt ciasny i ochronił przed przemoczeniem na całej długości. Najczęściej dzieje się to podczas wyjścia na sanki lub bitwy na śnieżki.

Wystarczy zwrócić uwagę na obecność innowacyjnych materiałów, a zabawy na śniegu staną się samą przyjemnością. Marki skupione na produkcji ubrań dla najmłodszych proponują różne rozwiązania. W kolekcji outerwear znajdziesz więc zarówno odpowiedni kombinezon zimowy dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Jednoczęściowe ubranie wierzchnie najczęściej ma wbudowany zamek błyskawiczny, posiada kaptur i ciepłą podszewkę. Większość produktów spełnia wymagania dotyczące włókien pochodzących z recyklingu i wyróżnia się powłoką DWR z właściwościami hydrofobowymi.

Ubrania dziecięce są więc tworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju, co jednocześnie wpływa na większy komfort użytkowania. Tyczy się to kolekcji newborn i kombinezonów dziewczęcych i chłopięcych dla starszych dzieci. Co więcej, możesz spotkać się też z przydatnym zabezpieczeniem górnej krawędzi zamka.

Coccodrillo kombinezon zimowy

Kombinezon to alternatywa dla kurtki niechroniącej nóg dziecka. W ofercie Coccodrillo znajdziesz właśnie tego typu odzież. Do wyboru masz kombinezon zimowy dziewczęcy i chłopięcy. Zamów najlepszy model, który ogrzeje nie tylko górną część ciała, ale właściwie całe ciało dziecka. Jednocześnie nie zapomnij o rękawiczkach, szaliku i czapce.

Świat mody stara się sięgać po innowacyjne rozwiązania, a technologie tekstylne nie są już nowością. Wybierając zimowy kombinezon, zwróć uwagę nie tylko na odpowiedni rozmiar, kaptur i rodzaj zapięcia, ale też połączenie nowoczesnych materiałów. Dotyczy to również modelu dla Twojej pociechy.