W obecnych czasach możliwości, jakie niesie ze sobą szeroko pojęta rozrywka komputerowa, stają się naprawdę niesamowite. Dostęp do dużej części z nich możemy uzyskać, nabywając nowoczesne konsole do gier. Nintendo Switch, XBox Series X czy też PS5, itp., znajdują się już w niejednym polskim domu. Jeśli więc w polu Twoich zainteresowań znajduje się solidna oraz wydajna konsola do gier, to z pewnością warto dowiedzieć się więcej na temat tego typu urządzeń. Z ich nabyciem nie powinno być większych problemów. Można to uczynić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i za pośrednictwem Internetu. Kupując konkretne konsole warto też sprawdzić, co mogą one nam zaoferować poza samym graniem w gry. Dla tych z nas, którzy jednak wolą pozostać przy grach, ważną sprawą będzie, jakie tytuły będą w naszym zasięgu dzięki wykupieniu, np. XBox Game Pass. Wybór konsoli powinien więc być dobrze przemyślany – co do tego nie ma żadnych wątpliwości

Jaką konsolę kupić – szczegóły mają znaczenie

Przystępując do zakupu konkretnej konsoli, musimy wiedzieć, czego tak naprawdę szukamy. Inne możliwości da nam bowiem najnowsza konsola Microsoftu a nieco inne konsola Nintendo Switch. Zamiast sięgać po najnowsze konsole, możemy także rozważyć inwestycję, np. w konsole retro, które z pewnością sprawdzą się przy mniej wymagających tytułach. Odpowiedź na pytanie: jaką konsolę kupić, nie powinna być szczególnie skomplikowana, o ile będziemy w stanie dokładnie określić swoje potrzeby. Warto tutaj trochę poczytać, korzystając z fachowych blogów i artykułów dostępnych online, czy też skorzystać z profesjonalnych vlogów, gdzie będziemy mogli zobaczyć, jak dana konsola zachowuje się w rzeczywistości. Bardzo pomocne mogą być także rankingi konsol, publikowane online, m.in. na stronach sprzedażowych czy też w fachowych pismach komputerowych. Zakup konsoli online będzie jedną z najdogodniejszych form nabycia np. najnowocześniejszego modelu Xbox Series X czy też Xbox Series S, itp. Jeśli więc chcemy sięgnąć po konsolę, np. Nintendo Switch czy też inne modele tych urządzeń, to warto to uczynić za pośrednictwem sklepu RTV Euro AGD. W zakładce „Konsole i Gry” znajdziemy tam wszystko, czego szukamy.

Nintendo Switch, XBox Series X, a może Play Station 5 – warto wiedzieć więcej

Warto tutaj podkreślić, że konsole przenośne poprzedniej generacji jak i najnowszy produkt np. Sony Playstation, możemy tam nabyć, korzystając z systemu ratalnego „zero procent”. Dzięki temu będziemy mogli kupić konsolę wyższej generacji, płacąc za nią niskie, miesięczne raty. Dla większości osób nabywających te urządzenia, kluczową sprawą jest dobrze zaopatrzona biblioteka gier. Pamiętajmy, że nie każda konsola do gier danego producenta będzie miała dostęp do tytułów, które nas interesują. Sięgając po konsolę XBox czy też PS zwracajmy także uwagę na ich parametry techniczne. Pamięć RAM, dysk SSD albo HDD, karta graficzna, Blu-Ray, itp., mogą się okazać dla nas szczególnie ważne podczas rozrywki w domu jak i poza nim. Trzeba też pamiętać, że część konsoli może być używana tylko w trybie stacjonarnym, a więc jeśli chcemy korzystać z ciekawych gier tylko w podróży, to lepszym rozwiązaniem będzie urządzenie przenośne, np. Nintendo Switch. Obecnie konsole mogą służyć nie tylko do gier VR, ale możemy dzięki nim oglądać filmy, korzystać z serwisów typu Netflix, czy też przeglądać Internet, itp. Pamiętajmy też, że abonament Xbox Game Pass, w pełni wykorzystają tylko najnowocześniejsze konsole XBox. Warto więc tutaj postawić na najnowszy model konsoli od danego producenta, bo tylko on da nam dostęp do tego, co najnowsze na rynku. W przypadku mniejszych dzieci kwestia jaka konsola trafi w ich ręce, nie jest aż tak istotna, można więc tutaj pomyśleć np. o konsoli X Box niższej generacji, a co za tym idzie – dużo tańszej.

R E K L A M A

Dostęp do wielu gier oraz innych możliwości – solidna konsola to jest to!

Pokaźną bibliotekę gier zapewni nam z pewnością firma Sony oraz jej najnowsza konsola PS5. Także Nintendo Switch jest tutaj w ścisłej czołówce. W przypadku konsoli XBox od Microsoftu stajnia gier jest nieco mniejsza, ale z pewnością także jest warta uwagi. Najnowsza generacja konsol ma proste przełożenie na najwięcej gier – tak jest u każdego z producentów. Inwestycja np. w Playstation VR oraz konsolę PS5 da nam dostęp do nieziemskich wrażeń, których nie uzyskamy na np. komputerach osobistych. Nabycie konsoli Sony, XBox X czy też Nintendo z pewnością będzie dobrą inwestycją na kilka lat, dzięki której będziemy mogli mieć na wyciągnięcie ręki, np. gry ekskluzywne, z najwyższej półki. Nowe gry na najnowszych konsolach są bowiem odtwarzane w jakości 4K, a prędkość wyświetlania klatek z obrazem wynosi nawet 120 klatek na sekundę. Tak więc tutaj odpowiedź na pytanie: jaka konsola będzie najlepsza dla fana albo fanki setek gier, może być tylko jedna – najnowocześniejsza. Najlepsza konsola w naszych rękach, to jest coś do czego warto dążyć. Z pewnością taka najmocniejsza konsola znajdzie się na wirtualnych półkach RTV Euro AGD.