W ofercie submarki Panasonic pojawiły się dwa nowe modele słuchawek TWS. Technics AZ80 to całkowicie nowa konstrukcja, natomiast AZ60M2 to odświeżenie akcesorium pokazanego pod koniec 2021 roku. Sprawdźmy, co takiego oferują nowinki w ofercie producenta.

Wygląd jest kwestią subiektywną, natomiast mnie model Technics AZ80 przypadł do gustu. Tak się składa, że od kilku godzin towarzyszył mi podczas calli służbowych oraz słuchania muzyki, umilającej pracę. Słuchawki są wygodne, przy czym wyglądają naprawdę świeżo. Podobnie jak miało to miejsce w AZ60, które testowałem jakiś czas temu, konstrukcja wyróżnia się na tle konkurencji nieco inną formą. Dla mnie to plus. Ale o aspektach czysto użytkowych porozmawiamy w osobnej publikacji. Tymczasem „zajawię” jedynie, że model Technics AZ80 jest niezwykle wygodny w użytkowaniu, a dźwięk generowany przez 10-mm przetworniki idealnie trafia w mój gust. Dodam jeszcze, że aktywna redukcja szumów działa perfekcyjnie i świetnie odcina mnie od otoczenia.

Technics AZ80

Technics AZ80 – wizualny powiew świeżości

W słuchawkach użyto standardu komunikacji Bluetooth 5.3 i co ważne – możemy połączyć się z trzema urządzeniami jednocześnie. W temacie kodeków możemy liczyć nie tylko na standardowe SBC czy AAC, ale także LDAC. To nic innego, jak przepustka do świata wysokiej jakości dźwięku. Akumulator zapewni do 7h odtwarzania muzyki, który można wydłużyć do 24h dzięki energii z etui. Urządzenie jest dostępne w kolorach głębokiej czerni oraz srebra. Mnie urzekł pierwszy z wariantów.

Technics AZ80

Pochwalić muszę także czuły panel dotykowy, z wirtualnymi przyciskami, które możemy konfigurować dzięki aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem i iOS. Mam też dobrą wiadomość dla osób, które narzekają na niedopasowanie słuchawek. Podobnie jak w modelu Technics AZ60, również tutaj producent dołączył nakładki w siedmiu różnych rozmiarach od XXS do XL.

Technics AZ80

Technics AZ60M2 – godny następca

Jestem użytkownikiem AZ60 i co ważne – zadowolonym użytkownikiem. Technics AZ60M2 stanowi odświeżenie wspomnianego modelu. Sprzęt wygląda prawie ta samo, jak poprzednik, ale możemy zakupić go w kolorze granatowym, który stanowi nowość. Ponadto mamy tutaj ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi, a także zgodność z normą IPX4.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ceny:

  • Technics AZ80 – 299,99 euro (ok.1360 zł)
  • Technics AZ60M2 – 229,99 euro (ok. 1400 zł)

Recenzja Technics AZ60: pchełki, które przypominają mi legendarne gramofony producenta