Rozrywka w internecie to nie tylko płatne treści. Dotyczy to też książek w formie audio. Podpowiadamy, gdzie znaleźć legalne audiobooki za darmo.

Dla niektórych użytkowników książki stanowią rozrywkę głębszą, niż filmy i seriale. Sam zaliczam się do takowej grupy i potwierdzam, że główną zaletą słowa pisanego jest pobudzanie wyobraźni. Działa to świetnie w przypadku horrorów, w których nasz umysł generuje opisywaną maszkarę, co daje dodatkowe bodźce. Choć cenię papierowe wydania, chętnie sięgam po wersje cyfrowe książek. Sęk w tym, że ebooki wymagają ode mnie skupienia wzroku na ekranie, a co za tym idzie, nie mogę korzystać z nich na siłowni, na spacerze czy choćby podczas sprzątania. Tutaj świetnym rozwiązaniem okazały się audiobooki. Jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć wiele darmowych treści. Mam na myśli zarówno bezpłatne audiobooki jak i serwisy oferujące czasowo bezpłatny dostęp do wielu treści. Do rzeczy.

R E K L A M A

audiobooki za darmo

Gdzie znaleźć audiobooki za darmo?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć darmowe audiobooki, możesz przestać. Oto lista miejsc, z których pobierzesz treści bez potrzeby ponoszenia kosztów. Być może przekona Cię to do płacenia za niedostępne materiały. Wszak, w miarę jedzenia rośnie apetyt.

Jednym z takich miejsc jest serwis Wolne Lektury, w którym znajdziemy (jak sama nazwa wskazuje) przede wszystkim lektury szkolne. To dobre rozwiązanie dla młodszych internautów, którzy chcieliby „przerobić” dany utwór literacki podczas innych czynności. Będąc przy dzieciach, warto wspomnieć o serwisie Bajkowy Tata, który zapewnia darmowe audiobooki z rymowankami, opowiadaniami i wierszykami. Kolejny punkt na mapie serwisów z darmowymi audiobookami to Virualo. Znajdziemy tutaj kilka interesujących pozycji, natomiast oferta jest dość uboga. Mimo to, warto odwiedzić to miejsce i wybrać coś dla siebie. Podobnie wygląda to z darmowym repozytorium Audioteki.

audiobooki za darmo

Wskazówka: legalne, darmowe audiobooki, czasami w części, czasami w całości, są dostępne także na platformie YouTube. Wystarczy, że po wejściu w panel wyszukiwania, wpiszemy hasło audiobook, a przed nami stanie otworem bogaty świat „czytanych książek”.

Czasowo darmowe audiobooki

audiobooki za darmo

Warto skorzystać z czasowych dostępów do popularnych serwisów streamingowych oferujących między innymi audiobooki za darmo. Przez okres 7 dni nie poniesiemy opłat za słuchanie książek w ramach serwisów, takich jak:

Jabra Elite 7 Pro – słuchawki TWS, które mnie bardzo zaskoczyły