Tablet 3D to nowinka w świecie technologii. Jesienią 2023 roku ZTE wprowadziło na rynek globalny pierwsze tego typu urządzenie do sprzedaży. Dziś – Nubia Pad 3D – trafia do Polski!

Tablet 3D od ZTE to urządzenie, na którym obejrzymy treści w trójwymiarze bez potrzeby używania specjalnych okularów. W erze, w której technologia ta przechodzi do lamusa, to jest to dosyć interesujące rozwiązanie. 3D w kinie występuje sporadycznie, a wielki boom na telewizory okazał się bardziej niewypałem, aniżeli eksplozją bomby. Ja jestem zaintrygowany. Jednak w jaki sposób działa Nubia Pad 3D?

//dzisiaj na dailyweb

Trzeci wymiar na tym sprzęcie jest możliwy dzięki wykorzystaniu warstwy DLB z trybem Leica 3D Lighfeld, która znajduje się pod ekranem LCD. Moduł sztucznej inteligencji przeprowadza konwersję obrazu 2D na 3D, a system śledzenia twarzy umożliwia dostosowanie treści do pozycji użytkownika. Nieistotne, czy będziemy siedzieć naprzeciwko wyświetlacza, czy bardziej z boku – i tak doświadczymy efektu 3D.

Tablet 3D – Nubia Pad 3D – trafia na polski rynek!

Tablet 3D
Tablet 3D – Nubia Pad 3D prezentuje się fenomenalnie

Tablet 3D potrafi wyświetlać wiele treści w tym standardzie. To nie tylko filmy i gry, ale również wideo-chaty oraz treści tworzone przez użytkownika. Sklep z aplikacjami Leia Appstore to dostęp do ponad 50 gier oraz 1200 filmów edukacyjnych, zintegrowanych z Mozaic 3D. Jest na czym testować! Samo urządzenie poza nowoczesnym wsparciem modułu AI i trójwymiarem oferuje bardzo porządnego tableta.

W środku znajdziemy Procesor Snapdragon 888, wspierany przez 8 GB pamięci operacyjnej, 128 GB wbudowanej przestrzeni na dane z możliwością rozszerzenia o kartę microSD. Poza tym charakteryzują go dwa tylne aparaty 16 MP i dwa obiektywy selfie 8 MP. Całość zasila akumulator 9070 mAh z szybkim ładowaniem 33 W.

Pierwszy na rynku tablet 3D z modułem AI kosztuje 5999 zł

Tablet 3D

Treści zobaczymy na 12,4-calowym ekranie IPS LCD z odświeżaniem do 120 Hz i proporcjach 16:10. Aluminiowa budowa skrywa również 4 głośniki, potrafiące odtwarzać dźwięk w standardzie Dolby Atmos. W zestawie znajduje się również eleganckie etui z wegańskiej skóry. Waży 780 g, a jego wymiary to 285 x 189 x 8.40 mm i pracuje na systemie Android 12.

Xiaomi Pad 6 od dziś w Polsce! Byliśmy na „smacznym” evencie i znamy wszystkie szczegóły

A cena? Bez zaskoczenia – sprzęt nie należy do najtańszych. Kosztuje 5 999,00 zł i można już go zamawiać na oficjalnej, polskiej stronie producenta ZTE. Przyznam szczerze – jestem zaintrygowany, jak w praktyce sprawdzałby się taki tablet 3D.