Oferta studiów podyplomowych z zakresu psychologii jest bardzo bogata. Nie ma się co temu dziwić, bo istnieje zapotrzebowanie na bardzo różnorodną wiedzą z zakresu tej nauki. Pomaga ona nie tylko psychologom pragnącym zdobyć dodatkowe kompetencje, ale i reprezentantom innych zawodów. Jakie konkretnie kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem?

Potrzebujesz solidnej dawki wiedzy z jakiegoś działu psychologii i chcesz zdobyć nowe kompetencje? Na szczęście psychologia podyplomowo to możliwość studiowania na bardzo różnych specjalnościach (bogatą ofertę studiów podyplomowych ma np. Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University). Neuropsychologia, psychologia sportu, a może psychogeriatria? Warto zapoznać się z charakterystyką tych programów.

R E K L A M A

Studia podyplomowe z zakresu psychologii. Dla kogo będą dobrym wyborem?

Niewątpliwie studia podyplomowe z zakresu psychologii są jednymi z tych, które wybierane są najchętniej. Powodów jest kilka. Przede wszystkim ich oferta jest bardzo zróżnicowana (tak jest np. na WSB NLU). Poszczególne programy bardzo dobrze wpasowują się w wymagania, które pracodawcy mają wobec swoich pracowników. Wybór kierunków z zakresu psychologii ma jednak jeszcze jeden ważny walor: zgromadzona dzięki nim wiedza i zdobyte kompetencje bardzo mocno stymulują rozwój osobisty. Nie trzeba przy tym nikogo przekonywać, że poruszane na tych studiach zagadnienia są bardzo ciekawe. Wiele osób decyduje się je zgłębiać dla samych siebie.

Co można studiować podyplomowo? Specjalności z zakresu psychologii na WSB-NLU

Jakie możliwości jeśli chodzi o dodatkowe kształcenie daje psychologia? Podyplomowe studia z jej zakresu oferowane są w wielu wariantach. Większość z nich jest ogólnodostępna i uczęszczają na nie przedstawiciele różnych profesji, którzy wcale niekoniecznie posiadają dyplom magistra psychologii. Jedynie w przypadku wybranych programów zaleca się, aby uczestnicy mieli za sobą studia kierunkowe.

Najpopularniejsze studia podyplomowe z psychologii? Poszczególne uczelnie różnią się ofertą, ale kilka programów zdecydowanie wiedzie prym (sprawdź programy dostępne na wsb-nlu.edu.pl). Chodzi m. in. o kierunki studiów podyplomowych:

  • Psychologia biznesu — kierunek idealny dla osób, które chcą pracować w przedsiębiorstwach i potrzebują wiedzy na temat psychologicznych aspektów ludzkich zachowań, ale także np. zachowań konsumenckich. Polecane też dla menedżerów i pracowników HR.
  • Psychologia sportu — doskonały wybór dla osób, które chcą zdobyć profesjonalną wiedzę odnośnie angażowania, motywowania i pracy psychologicznej z zawodnikami. Dzięki nim można się rozwijać, zdobywając przy tym ciekawy i perspektywiczny zawód.
  • Neuropsychologia — program pomyślany przede wszystkim dla osób z wykształceniem psychologicznym i świadczących usługi w zakresie pomocy psychologicznej. Zdobyta wiedza o metodach badania mózgu, neurobiologii lub neuroanatomii pozwoli na trwałe związanie swojej kariery z psychologią kliniczną.

Oprócz wymienionych w ofertach dobrych uczelni wyższych można znaleźć kierunki takie, jak psychologia sądowa, psychoonkologia, psychoseksuologia, psychogeriatria lub psychologia transportu.