Wielkimi krokami zbliża się premiera szóstej odsłony gry Street Fighter. Użytkownicy PlayStation mogą już zagrać w wersję demonstracyjną produkcji.

Odpowiedzialny za SF6 Capcom ujawnił demo w ramach czwartkowej prezentacji Street Fighter 6 Showcase, która odsłoniła kilka nowych szczegółów na temat gry.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Street Fighter 6 na konsolach

W trybie dla jednego gracza World Tour gracze mają do dyspozycji awatara, którego mogą dostosowywać, walczyć i przeżywać historię. Gracze mogą spotykać się i trenować każdą postacią ze Street Fighter 6. Zacieśnianie więzi z tymi „Legendarnymi wojownikami” odblokuje ich styl walki i ruchy specjalne. Tryb World Tour będzie zawierał elementy RPG, w tym punkty umiejętności i drzewko umiejętności. Cała ciężka praca nad awatarem nie ogranicza się do trybu dla jednego gracza. Awatar można przenieść także do Battle Hub. To tutaj gracze mogą poznać nowych rywali, rywalizować w zwykłych bitwach i bitwach awatarów, a nawet grać w klasyczne tytuły Street Fighter. Kluby to nowy sposób utrzymywania kontaktu ze znajomymi w grze Street Fighter 6. Gracze mogą dołączać do już istniejących grup lub tworzyć własne. Członkowie klubu mogą tworzyć też swoje emblematy i stroje. Street Fighter 6 posiadać ma także tradycyjny tryb zręcznościowy, w którym rzuca się wyzwanie graczom na drodze do opanowania każdej postaci.

Demo Street Fighter 6 ekskluzywnie na PlayStation

Dziś w PlayStation Store pojawiło się demo gry dla konsol PlayStation 5 i PlayStation 4. W ramach wersji demonstracyjnej będziesz mógł wypróbować część trybu gry dla jednego gracza World Tour i zbudować niestandardowego awatara dla World Tour, który można przenieść do pełnej wersji gry w momencie premiery (niestety ta opcja działa tylko w ramach jednej platformy).

Street Fighter 6

Posiadacze pecetów oraz konsol Xbox One i Series X / S muszą się uzbroić w cierpliwość. Demo Street Fightera 6 na tych platformach pojawić się ma dopiero 26 kwietnia.

Nie jestem fanem Street Fightera. Zdecydowanie bliżej mi do Mortal Kombat, jednak zerkam czasem, co nowego są w stanie wymyślić twórcy gier, w dość ograniczonej formule, jakim są bijatyki. Premiera SF 6 już  2 czerwca 2023 roku.

Twórcy Street Fighter 6 zmienili kontrowersyjne logo