Sortownia to nowy serial z gatunku „thriller medyczny”, który już niedługo zadebiutuje na Canal+ online, Canal+ Premium oraz Polsat Box Go. W roli głównej zobaczymy Andrzeja Chyrę. Znamy więcej szczegółów na temat zbliżającej się produkcji.

Sortownia to pierwszy serial w polskiej koprodukcji Canal+ i Polsatu. Zdecydowanie jest to spore zaskoczenie, bo oznacza współpracę dwóch polskich dostawców na naszym ojczystym rynku. Nigdy wcześniej żadna polska produkcja nie debiutowała na obu stacjach jednocześnie. Serial ma opowiadać o pracy lekarza, który „sortuje” ludzkie życia. Jego zadaniem jest selekcja, który z pacjentów oddziału ratunkowego ma zostać uratowany jako pierwszy. Niesamowita odpowiedzialność, praca w trudnych warunkach i szybkość podejmowanych decyzji, których skutek jest nieodwracalny oraz balansuje na cienkiej granicy życia i śmierci. Obie stacje zapowiedziały, kiedy dokładnie zadebiutuje Sortownia. Otrzymaliśmy również dwa zwiastuny.

Sortownia
kadr z serialu „Sortownia”

Sortownia zadebiutuje z dwoma odcinkami na Canal+ i Polsacie już 16 czerwca 2023 roku

Sortownia zadebiutuje 16 czerwca 2023 roku. Tego dnia na Canal+ online, Canal+ PREMIUM i Polsat Box Go pojawią się dwa, pierwsze odcinki. Kolejne co tydzień. Pierwszy sezon ma liczyć 8 odcinków.

Poznaliśmy więcej szczegółów na tematy fabuły. Wejdziemy z butami na oddział SOR-u i przyjrzymy się trudnym warunkom polskiej służby zdrowia. Głównym bohaterem jest doktor Jacek Woliński (Andrzej Chyra), który w całości poświęcił się pracy. To nie tylko jego życiowa misja, ale też jedyna szansa na zapomnienie o demonach przeszłości. Lekarz, przez pacjentów określany jest jako „dobry lekarz”, ale czy na pewno to dobry człowiek? Rozdarty pomiędzy etyką lekarską a potrzebą wymierzenia sprawiedliwości tym, którzy mogą jej nie zaznać, staje przed trudnymi moralnie decyzjami i z każdym kolejnym przypadkiem coraz bardziej osadza się w roli pana życia i śmierci. Wybawcy lub kata. Sortownia zapowiada się na produkcję, jakiej na naszym rynku jeszcze nie było.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!
Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

W Sortowni w główną rolę wciela się Andrzej Chyra

Sortownia to nie ładne obrazki, często widziane w serialach medycznych. To brud, presja i przede wszystkim – portret psychologiczny człowieka, służącego ludziom, którego moralność często wystawiana będzie największym próbom. Jestem zaintrygowany tym projektem, tym bardziej że ma wiele czynników, które mnie przekonują do seansu. Po pierwsze – stacja Canal+ ostatnio dostarcza bardzo dobry polski content serialowy, czego dowodem są takie produkcje jak: Kruk, Minuta ciszy, Klangor, Office PL, czy Emigracja XD. Jestem też ciekaw pierwszej współpracy z Polsatem. A po drugie – rewelacyjna obsada i sztab twórców.

Sortownia to serial w reżyserii Anny Kazejak (Fucking Bornholm), za scenariusz odpowiada m.in. Wiktor Piątkowski (Wataha) i Monika Pawalisz (Belfer). Muzykę skomponował Michał Kush – producent muzyczny i kompozytor, współpracujący także z Darią Zawiałow. Na ekranie poza Andrzejem Chyrą zobaczymy między innymi: Jaśminę Polak, Olgę Goldys, Natalię Jędruś, Ilonę Ostrowską, Izabelę Dąbrowską, Artura Barcisia, Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika.

Sortownia
plakat serialu „Sortownia”

 

Sortownia może być pierwszym takim serialem medycznym na naszym rynku. Nie mogę się doczekać!

Po stronie Telewizji Polsat producentem nadzorującym jest Beata Barcz, a po stronie CANAL+ Polska Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska. Producentem wykonawczym jest TFP sp. z o.o. Kierownikiem literackim ze strony CANAL+ została Dana Łukasińska, a reżyserką castingu Julia Popkiewicz. Premiera na antenie CANAL+ Premium, w serwisie streamingowym CANAL+ online oraz w serwisie streamingowym Polsat Box Go.

Kinowe premiery – maj 2023: TOP 3 i pełna lista