Uwielbiam niszowe firmy technologiczne. Produkują rewelacyjny sprzęt. To niesamowite, ale w świecie smartfonów Sony jest właśnie takim producentem. Całe szczęście Sony Xperia zostaje z nami na dłużej, mamy dowody!

Kiedyś pisałem o tym, że spadek sprzedaży telefonów Sony jest tak duży, że cały porównując wolumen sprzedaży produktów tej firmy na innych frontach, można mieć obawy przed tym, czy Japończycy nie porzucą segmentu mobile. Potem byliśmy na targach IFA 2019 w Berlinie i poczułem się lepiej, widząc nowe świetne smartfony.

SONY Xperia

Sony Xperia zostaje na dłużej!

Od tych kilku lat widzimy, że Sony znalazło sobie niszę, w której dobrze się czuję. Porusza się w niej też całkiem nieźle, co potwierdzają wzrosty sprzedaży. Chyba mogę mówić tu za wielu — jeśli szukasz nietuzinkowego, solidnego telefonu z Androidem, a przy tym nie musisz się za bardzo liczyć z pieniędzmi — Sony jest rewelacyjnym wyborem.

Nowe flagowce, które do perfekcji opanowały fotograficzne funkcje i wysmakowaną, elegancką formę, mogły jednak nie utrzymać się na rynku. Mam wrażenie, że wielu producentów traktuje swój biznes tak samo jak producenci chmielowych napojów w puszcze — ma być lekko, tak żeby się podobać 9/10 klientom. Sony robi coś odwrotnego, stawiając na lepsze wykonanie i luksusową formę. To droga, która bardziej przypomina kraftowe małe browary. Nie wszystkim będzie się podobało i nie każdy to kupi.

Sony Xperia Fold to już fakt. Jest kilka planów na pierwszego składaka od Sony

Nic dziwnego, że Steve Jobs tak zachwycał się wzornictwem produktowym Sony. To coś, co widać w niemal każdym projekcie. Przed 2017 rokiem widzieliśmy efekty filozofii OmniBalance. Przepraszam, ale dla mnie to był wrzód, który bardziej pasował do twórczości Britney Spears, niż do esejów Kitamury Tōkoku, czytanej przy dramie 12-letniego Yamazagi. Dziś aktualne jest Sony Mirai, to koncept produktów po 2017 roku, który ewoluował wraz z rynkiem. Owszem czasem Sony jeszcze popija piwo Asahi przy lekturze dziennika o tej samej nazwie. Ma to jednak nadal całkiem dużo smaku i japońskiego ducha.

SONY Xperia

Teraz mamy dla Was świetną wieść, która pochodzi z dość kuriozalnego źródła. Telefony Sony Xperia nie są zagrożone i zostaną z nami na dłużej. Qualcomm, producent procesorów, których używa Sony, poinformował w komunikacie prasowym o tym, że obie firmy nie tylko będą kontynuowały współpracę, ale również mają zamiar ją rozszerzyć. Pamiętam, też że zanim pożegnaliśmy fajne smartfony LG, słyszeliśmy wcześniej o tym, że producent rezygnuje z najmocniejszych procesorów  – co można było tłumaczyć jednoznacznie. W przypadku Sony mowa jest o projektowaniu modeli premium (jak Xperia Pro-1) oraz wysokiego i średniego poziomu.

To jasny przekaz, który mówi – Sony Xperia zostaje na rynku!