Smartfony Sony to nie jest coś, co rozpala świat Androida do czerwoności. Wiemy jednak, że jest wielu wiernych użytkowników i fanów tej firmy. W sumie nic dziwnego, bo sprzęt Sony zawsze jest na swój sposób unikalny.

Sony ma w swojej ofercie trzy główne modele Sony Xperia 1, Xperia 5 oraz Xperia 10. Wszystkie już trochę się zestarzały. Od dłuższego czasu spodziewamy się premiery następców i w sumie byliśmy pewni, że odbędzie się ona na początku lutego, na targach MWC 2024 w Barcelonie.

//dzisiaj na dailyweb

Mija kolejny miesiąc, a my dalej nie zobaczyliśmy szóstej generacji tych smartfonów. Premiera może jednak być blisko, bo japońskie blogi zaczynają przeciekać ważnymi informacjami.

Flagowa Sony Xperia 1 VI, Xperia 5 VI i Xperia 10 VI zadebiutują razem

Sony Xperia 1 V

Nie mamy zbyt wielu pewnych informacji o nowych premierach. Poprzednim razem sporo dowiedzieliśmy się o układzie fotograficznym flagowej Xperii 1 VI. Marcin pisał o tym w swoim tekście, a ja tylko przypomnę, że jest na co czekać, bo zestaw naprawdę prezentuje się świetnie:

  • Exmor T 1/1.4 48 MP 1.12μm Full-pixel Dual-PD AF + 24 mm w/ 2x ISZ (48 mm)
  • Exmor T 1/2.7 48 MP 0.6μm 2×2 On-chip lens AF + 14-18 mm
  • Exmor T 1/2.7 48 MP 0.6μm 2×2 On-chip lens AF + 70-13 5 mm w/ 2x ISZ (270 mm)

Teraz za sprawą japońskiego bloga Sumahodigest dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądała kwestia pamięci nowej serii trójcy od Sony.

Recenzja Sony Xperia 1 V: smartfon podąża własną, naprawdę ciekawą drogą

Wedle przekazanych informacji ma to wyglądać następująco:

  • Xperia 1 VI — warianty 12 GB RAM oraz 16 GB RAM
  • Xperia 5 VI — tylko jedna wersja 8 GB RAM
  • Xperia 10 VI — warianty 6 GB RAM oraz 8 GB RAM

Fani marki i posiadacze aktualnych wersji tych urządzeń już pewnie widzą, że nie ma tu zaskoczenia ani niespodzianki. W zasadzie warianty pamięci w szóstej generacji to dokładnie to samo, czym raczył nas producent w piątej generacji serii. Nie można chyba mieć tu jednak pretensji, bo to całkiem rozsądna decyzja. Xperia 1 VI dotrzymuje krok innym flagowcom, a podstawowy model oferuje wersję zwykłą oraz z obniżoną pamięcią, co wielu osobom wystarczy, a pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy.