Kolejna duża firma dołącza do innych gigantów, które zdecydowały się na bojkot Rosji. Tym razem Sony zamyka PlayStation Store w tym kraju, a do tego wstrzymuje dostawy konsol i wydawanie premier w tym kraju.

Ten ostatni aspekt może uderzyć w graczy z Rosji. Chodzi m.in. o Gran Turismo 7, które właśnie zmierza na konsole PlayStation, a Rosjanie mogą o tej grze zapomnieć. Decyzja została ogłoszona w środowy wieczór przez japońskiego producenta.

Sony zawiesza działalność PlayStation w Rosji

Wstrzymana zostaja usługa PlayStation Store, a także wydawanie premier, co w praktyce sprowadza graczy do rozgrywek offline w posiadane już gry. Rosjanie nie kupią także (oficjalnie) nowych konsol PlayStation. To już kolejna duża firma, która bojkotuje Rosję. Wcześniej bojkot zapowiedziały m.in. EA usuwając rosyjskie drużyny ze swoich gier sportowych. Również nasz rodzimy CD Projekt wydał specjalne oświadczenie, wycofał sprzedaż gier i wspiera Ukrainę.

R E K L A M A

Z Rosji wycofały się już takie firmy, jak Apple, Activision Blizzard, Adobe, Airbnb, Amazon, AMD, Dell czy HP. Oczywiście są to straty także dla tych podmiotów, jednak solidarność jest ważniejsza – jak twierdzą firmy. Ciągle nie jest jasna sieci fast-foodów, takich jak McDonald’s, KFC czy Burger King. Z jednej strony się wycofują, ale z drugiej próbują obejść sankcje.

Netflix wstrzymuje swoje usługi w Rosji

W pierwszych dniach wojny Netflix podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji rosyjskich. Wyłączono również rosyjskie kanały telewizyjne, które były dostępne w serwisie. Obecność państwowych stacji spowodowana była rosyjskimi przepisami, które nakładały obowiązek umieszczania programów w swoim streamingu. Czy będzie to miało większe znaczenie dla giganta streamingowego? Raczej nie, bo trzeba pamiętać o tym, że Rosja zbyt wielkiego udziału w globalnych statystykach abonentów nie miała. Szacuje się, że około 200 tysięcy Rosjan miało aktywny abonament Netflixa. Do łask powróci na pewno piractwo, które i tak w Rosji miało się bardzo dobrze.

Przekazujemy tylko rzetelne informacje na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Staramy się, aby nasze wiadomości skupiały się na kwestiach technologicznych i internetowych, a informacje stricte wojenne, społeczne i polityczne pozostawiamy specjalizującym się w tym temacie mediom. Jednocześnie zaznaczamy, że wspieramy Ukrainę i wierzymy, że uda im się postawić skuteczny opór.


Posłuchaj nas!