Trzeba uważać, aby nie kupić czegoś za „obniżoną cenę”, która z jakieś dwa dni temu była normalna. Teraz można kupić taniej wybrane zegarki od Mobvoi oraz przenośny głośnik Sonosa.

Obecnie na stronie mobvoi.com/pl można kupić wszystkie zegarki dostępne w niższej cenie oprócz najnowszego modelu TicWatch’a Pro 3 Ultra. Nie wszystkie jednak warto kupić. Modele ze starszym procesorem Wear 2100 i 3100, czyli E2, S2, C2+ oraz TicWatch Pro S nie są warte uwagi ze względu na zanikające wsparcie. Wear OS 3 wymaga minimum procesora Wear 4100.

R E K L A M A

Wear OS – promocja Black Friday

Obraz1 1
Po lewej TicWatch Pro 3, a po prawej TicWatch E3 Źródło: mobvoi.com

Według mnie warte uwagi są dwa modele z Wear OS, które zostaną zaktualizowane do trójki w przyszłym roku. Model Pro 3 ma procesor Snapdragon Wear 4100, 1GB RAM i 8GB pamięci wbudowanej. Akumulator ma pojemność 595mAh, co jest całkiem sporo jak na zegarek. Jego ekrany mają 1.4”. Jeden z nich to AMOLED, a drugi to ekran znany na przykład z zegarków CASIO.

Jest on bardziej energooszczędny, a dodatkowo jeśli zegarek ma mało baterii to można przełączyć się na tylko ten wyświetlacz, aby przedłużyć jego działanie z podstawowymi funkcjami. Ma także mikrofon oraz głośnik do rozmów. Posiada również NFC, więc może służyć do płatności Google Pay. Nie zabrakło także certyfikatu IP68. Dodatkowo jest wersja tego zegarka z LTE. W wersji bez LTE zegarek przeceniono z 299.99€ (~1404,06 PLN) na 197.84€ (~925,96PLN).

Drugi model to E3. Zegarek ten sam procesor, czyli Wear 4100, 1GB RAMu i 8GB pamięci wbudowanej. Jego ekran ma 1.3” i niestety został wykonany w technologii IPS. Sparowany został z baterią, która ma 380mAh. Zegarek ma także pulsometr, czujnik natlenienia krwi i GPS. Ten model kosztujący normalnie 199.99€ (936,71PLN) obecnie został przeceniony na 140.14€ czyli ~660 złotych.

Sonos Roam

sonos roam

Sonos przygotował także promocję na swój stosunkowo niewielki przenośny głośnik. Za głośnik Roam trzeba było zapłacić 899 złotych. Obecnie na promocji jest dostępny za 799. Głośnik oferuje połączenie WiFi oraz Bluetooth. Oznacza to, że w domu gdzie jest sparowany z siecią można wybierać piosenki z poziomu aplikacji, która pozwala na korzystanie z kilku serwisów muzycznych jednocześnie.

Poza domem głośnik bez problemu połączy się z telefonem przez Bluetooth. Jeśli w domu mamy inny głośnik Sonos to można prosto z Roam’a przerzucić muzykę przytrzymując przycisk play/pause. Dodatkowo głośnik obsługuje AirPlay 2, więc jest idealnym dodatkiem dla osób posiadających urządzenia od Apple.


Posłuchaj nas!