Wszystko wskazuje na to, że Samsung Galaxy S21 FE (Fan Edition) jednak powstanie!

W ostatnich tygodniach dotarło do nas wiele informacji jakoby Samsung odwołał premierę oczekiwanego następcy S20 FE, czyli Samsung Galaxy S21 FE (Fan Edition).

Serię doniesień wywołało usunięcie przez Samsung tego modelu ze strony wsparcia technicznego dla Hongkongu, Singapuru, RPA i innych krajów. Kilka dni później model S21 FE otrzymał zgodę Federalnej Komisji Łączności, czyli FCC.

R E K L A M A

Galaxy S21 FE – 2 warianty

Na liście FCC urządzeń Samsung znaleziono numer modelu SM-G990E, który wskazywałby na model S21 FE z procesorem Exynos. Wariant wyposażony w procesor Snapdragon otrzymał taką certyfikację już w czerwcu.

Dokumenty złożone do certyfikacji zawierają informacje o odbytych testach między 24 a 31 sierpnia oraz pozytywnej informacji o akcesoriach dołączonych do samego telefonu. Poza przewodem USB-C w zestawie znajdzie się ładowarka 25 W i słuchawki przewodowe.

Specyfikacja Galaxy S21 FE

Specyfikacja tego modelu jest już nam znana od dawna i mówi o 6,4-calowy wyświetlaczu S-AMOLED 120 Hz Full HD+, procesorze Snapdragon 888 albo Exynos 2100 w zależności od regionu świata i baterii 4500 mAh.

Maksymalny wariant ma posiadać aż 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikacja aparatu jest równie mocna, bo wskazuje na 32 Mpx aparat selfie, 12 MPx aparat główny ze stabilizacją optyczną, 12 Mpx aparat ultraszerokokątny oraz 8 Mpx teleobiektyw z potrójnym zbliżeniem. Trzeba przyznać, ze smartfon Samsunga z tak dobrą specyfikacją mógłby być hitem.

Są szanse na nowy model

Pomimo pozytywnych wieści nie ma nadal pewności, czy Samsung Galaxy S21 FE trafi na sklepowe półki. Nowe doniesienia upewniają nas, że Samsung jeszcze nie porzucił tego projektu i dalej jest rozwijany i przygotowywany do swojej premiery.

Mając jednak na uwadze, z jak dużym problemem borykają się teraz producenci elektroniki (brak dostępnych podzespołów elektronicznych), nie zdziwiłbym się gdyby Samsung porzucił wszystkie modele poza głównymi. Taka redukcja uchroniłaby producenta przed problemami z dostępnością dla klienta docelowego innych modeli.

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Ostatni Samsung z serii Fan Edition, czyli S20 FE został bardzo dobrze przyjęty na naszym rynku. Zyskał on od razu przychylność ze względu na bardziej akceptowalną cenę niż S21, a przy tym oferował bardzo dobre podzespoły. Rezygnacja z projektu FE już po jednym urządzeniu byłaby bardzo dotkliwym ciosem dla wszystkich oczekujących na następcę. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje.