Samsung udostępnił aplikację Expert Raw dedykowaną dla profesjonalistów.

Samsung Galaxy S21 Ultra to bezsprzecznie jeden z najlepszych foto-smartfonów na rynku. Może nie wygrywa on w każdej konkurencji, ale oferuje uniwersalność, o jakiej inne telefony mogą tylko pomarzyć. Wszystko za sprawą zestawu aż 4 obiektywów, które pokrywają całą gamę potrzeb, od szerokiego kąta do 10x tele.

Co więcej, aplikacja Smasunga jest bardzo intuicyjna i wiele rzeczy robi za nas, dobierając odpowiednie parametry, tryby czy nawet obiektywy. Nawet największy laik będzie w stanie wykorzystać możliwości tego smarfona. Co jednak gdy nie jesteśmy laikami i chcemy osiągnąć więcej, niż jest nam w stanie zaoferować tryb auto, a tryb PRO umożliwia nam pracę tylko na 2 z 4 obiektywów? No właśnie, tutaj z ratunkiem przychodzi Samsung z nową aplikacją aparatu – Expert RAW.

R E K L A M A

Samsung Expert Raw dla ekspertów

W sklepie Galaxy Store dla rynku Korei Południowej pojawiła się aplikacja Expert Raw przygotowana bezpośrednio przez Samsung.

 

Samsung Expert RAW Camera App Galaxy StoreTa nowa aplikacja aparatu pozwala zarządzać każdym z tylnych aparatów w trybie PRO. Usuwa ona zatem najbardziej uciążliwe ograniczenie klasycznej aplikacji. W tej aplikacji mamy również pełną kontrolę nad parametrami takimi jak wartości ekspozycji (EV), ostrość, ISO, czasu otwarcia migawki i balans bieli. Można również regulować kontrast, jasność, cienie, nasycenie jak i odcień kolorów. Dla mobilnych fotografów to istny raj, bo nie muszą już polegać na automacie, który nie zawsze działa tak jakbyśmy tego chcieli.

Samsung Expert RAW Camera App UI Design

Dla prawdziwych maniaków Samsung udostępnił również opcje zapisywania zdjęć w bezstratnych formatach DND RAW (16-bit), które następnie możemy edytować w Lightroom. Przejście między aplikacjami ułatwia dedykowany przycisk w aplikacji galerii zdjęć.

Na chwilę obecną aplikacja jest ograniczona do rynku Korei Południowej, Samsunga S21 Ultra oraz Androida 12, jako że jest to wersja beta. Wkrótce powinniśmy ją zobaczyć również na naszym rynku dla całej gamy urządzeń S21. Jeżeli jednak jesteś niecierpliwy, aplikację można ściągnąć z nieoficjalnego źródła – apkmirror. Zalecamy ostrożność w ściąganiu aplikacji z serwerów zewnętrznych i nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne problemy po zainstalowaniu aplikacji z nieautoryzowanych źródeł.