Samsung OLED 2.0 to usprawnienie technologii związanej z odczytywaniem naszych linii papilarnych, nad którą pracuję Samsung. W założeniach ma ona zrewolucjonizować rynek smartfonów i podnieść poprzeczkę w metodach ich zabezpieczenia.

Jest to biometryczny system odczytywania linii papilarnych, którego zadaniem jest ulepszenie blokowania, jak i odblokowywania urządzania, w jakim zostanie on zaimplementowany.  Ma być zdecydowanie bezpieczniejszy niż dotychczasowe, tego typu dodatki. Według firmy wskaźnik awaryjności ma wynosić równe 0, a jego bezpieczeństwo określają na 2,5 miliarda lepsze od innych czytników linii papilarnych.

R E K L A M A

Samsung OLED 2.0

Czym jest Samsung OLED 2.0?

Jego zaletami mają być przede wszystkim:

  • zwiększona pojemność pozwoli na położenie palca praktycznie w każdym miejscu, co wyeliminuje naciskanie miejsca z czytnikiem, jak to ma aktualnie miejsce
  • system ma mieć umiejętność rozpoznawania 3 odcisków jednocześnie, co zwiększy aż 2 500 000 000 krotnie bezpieczeństwo, w porównaniu do innych zaawansowanych czujników linii papilarnych
  • wskaźnik awaryjności ma zostać poprawiony, aby czas nieprawidłowego działa skrócić z 0,002% do 0,0000000000008%

Niestety, aby móc skorzystać z tej technologii, będziemy musieli poczekać, do aż 2025 roku, kiedy to, zgodnie z przewidywaniami, smartfony komercyjne będą miały ja na swoim stałym wyposażeniu.

Nie będziemy jednak ukrywać, ale jesteśmy bardzo ciekawi, jak to wszystko będzie funkcjonować. Odczytywanie trzech odcisków palców jednocześnie, nadal wydaje się takie nierealistyczny, rodem z filmów sci-fi. Poza tym interesuje nas kwestia tego, czy podnosząc telefon, czytnik również będzie reagować? Jeśli tak, to co w takim, razie będzie blokowało ten dodatek, aby przy każdym dotknięciu telefonu? A może potrzeba będzie czasu albo przyłożenie konkretnych trzech palców, których linie papilarne zostaną zapisane w pamięci urządzenia?

Mamy nadzieję, że już niebawem otrzymamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ponieważ na ten moment, wiemy niewiele o nowym pomyśle Samsunga. Pozostaje nam śledzić nowinki związane z nową technologią.

Wiedźmin znika ze smartfonów – dlaczego CD Projekt wygasza kapitalną grę AR opartą na geolokalizacji?

Autor: Aneta Wyszyńska