Wiedźmin: Pogromca potworów przestanie działać na smartfonach już w połowie przyszłego roku. Gra, poczynając od dziś, nie otrzyma już żadnej aktualizacji. To element większej reorganizacji struktury CD Projekt.

Wiedźmin to „marka”, która na dobre zakorzeniła się w świadomościach polskich graczy. Świat, wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego w cyklu książek, został wykorzystany w wirtualnej rozrywce w postaci gier wideo. Geralt z Rivii stał się dzięki temu popularny na całym świecie, a najbardziej rozpoznawalny serwis streamingowy wypuścił kasowy serial z Wiedźminem w roli głównej. CD Projekt odpowiedzialny za grową bytność uniwersum, swego czasu postawił nawet na segment mobilny. W praktyce oznaczało to wydanie gry na smartfony. Wiedźmin: Pogromca Potworów był niezwykłym sukcesem, ale coś poszło nie tak.

Wiedźmin

CD Projekt odpuszcza rynek mobilny. Wiedźmin zniknie z Androida i iOS

Na twitterowym koncie The Witcher: Monster Slayer pojawił się komunikat z ważną wiadomością dla wszystkich fanów produkcji, z którego wynika, że gra Wiedźmin: Pogromca Potworów zostanie uśmiercona przez twórców. Jest to o tyle zaskakujące, że produkcja była niezwykle wyczekiwana, a kiedy już pojawiła się na urządzeniach mobilnych, gracze dosłownie oszaleli na jej punkcie.

Wiedźmin

Choć bez wątpienia swoje zrobiła tu przynależność do wiedźmińskiego uniwersum, trzeba oddać twórcom to, że wykorzystanie technologii AR (rozszerzonej rzeczywistości) oraz geolokalizacji, powodowało, że walka z potworami była mocno interaktywna, a rozgrywka emocjonująca. Ba, nie była to kolejna gra w stylu Pokemonów, ale tytuł wyjątkowo rozbudowany, który legitymował się całkiem wysokim poziomem trudności zmagań. Niestety, CD Projekt zdecydował się odpuścić rozwój mobilnego Wiedźmina:

https://twitter.com/TheWitcherMS/status/1600091887058046976

Gra zostanie usunięta z repozytoriów Apple App Store i Google Play już 31 stycznia przyszłego roku, natomiast wyłączenie serwerów będzie miało miejsce 30 czerwca 2023 roku. Gracze mają więc jeszcze nieco czasu. Jeśli więc chcecie zakosztować tej formy rozrywki, pobierzcie grę przed datą graniczną i cieszcie się nią przez kilka następnych miesięcy. Owszem, nie będziecie mogli już realizować zakupów, ale bez nich gra nie traci na uroku.

Wiedźmin

Wygląda na to, że decyzja to część zmiany strategii biznesowej twórców. CD Projekt rewiduje dotychczasowy kierunek i zamierza skupić się na bazowych projektach. Spółka Spokko, która odpowiada za grę Wiedźmin: Pogromca Potworów, zostanie połączona z CD Projekt w jedną całość już w przyszłym roku.

Nowości w Xbox Game Pass w grudniu 2022! Zobacz, w co nowego możesz zagrać!