Premiera Samsunga Galaxy S23 zbliża się wielkimi krokami. Niecałe 3 tygodnie przed prezentacją smartfona wyciekły pierwsze rendery.

Samsung Galaxy S23 zostanie oficjalnie zaprezentowany dokładnie 1 lutego 2023 roku podczas Galaxy Unpacked 2023 w San Francisco. O godzinie 19:00 czasu polskiego będziemy mogli – również online – wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu ze świata mobile. Nie znamy jeszcze wszystkich, oficjalnych i dokładnych danych nowego modelu, ale wiemy, jak będzie wyglądał nowy telefon. Według WinFuture są to oficjalne rendery, a nie żadne fanowskie wizualia, oparte pewnymi doniesieniami. Oto jak ma wyglądać Samsung Galaxy S23:

Samsung Galaxy S23
fot. WinFuture
Samsung Galaxy S23
fot. WinFuture

Samsung Galaxy S23 na pierwszych renderach

Samsung Galaxy S23 będzie dostępny na rynku w czterech różnych kolorach, które są również stosowane w dwóch wariantach: Galaxy S23 Plus i S23 Ultra. Będą to Phantom Black (Czarny), Botanic Green (Zielony), Mystic Lilac (Różowy) i Cotton Flower (Biały). W przeciwieństwie do Galaxy S22 ten model nie będzie posiadał „wyspiarskiej” obudowy, na której znajdowały się trzy tylne obiektywy aparatu. Jedynym wystającym elementem będą właśnie trzy oddzielne obiektywy.

To w zasadzie na pierwszy rzut oka jedyna zmiana. Smartfon będzie miał metalową ramę połączoną ze szklanymi pleckami, a przedni aparat będzie ponownie umieszczony centralnie pod górną częścią ekranu, który znajdzie się w małym otworze. Niestety, ale według pewnych danych kamerka frontowa w Galaxy S23 Ultra otrzyma sensor 12 MP, a nie 40 MP jak w S22 Ultra.  To po prostu uproszczona wersja poprzedniego modelu, a nawet nieco uboższa pod pewnymi aspektami.

Samsung Galaxy S23
fot. WinFuture

Sasmsung Galaxy S23 zostanie pokazany światu 1 lutego 2023 roku podczas Galaxy Unpacked 2023, również w wersji online

Z potwierdzonych danych specyfikacyjnych wiemy, że Samsung Galaxy S23 zaoferuje 6,1-calowy panel AMOLED o rozdzielczości FHD+ z 120 Hz odświeżaniem. Będzie wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 2. Wszystkie te oficjalne lub mniej oficjalne informacje będzie można zweryfikować już 1 lutego 2023 roku. Event będzie można obejrzeć również online za pośrednictwem kanału YouTube. Samsung już dziś zaprasza na imprezę prezentującą nowy model. Warto odwiedzić ich stronę, dzięki której po rejestracji zdobędziemy możliwość przypominajki.

Stabilny Android 13 już dla smartfonów Samsung Galaxy S22. Aktualizacja dla wersji europejskiej z Exynosem