Odwiedzamy dziś Redmi, biorąc udział w premierze ich najnowszych smartfonów. Dokładnych informacji o trzech nowych modelach — Redmi Note 13, 13 Pro i 13+ Pro — dowiecie się z tekstu, który przygotował Marcin. Tak się jednak składa, że to nie wszystkie niespodzianki, które dla ma dla nas znany producent. Na rynek trafił również nowy Redmi Watch 4, Redmi Buds 5 Pro oraz podstawowe Redmi Buds 5.

Marcin przygotował dla Was artykuł ze wszystkimi smartfonowymi nowościami od Redmi. Premierę miała właśnie 13. iteracja serii Note. Chiński producent pokazał również akcesoria, które towarzyszą nowej kolekcji smartfonów. To smart zegarek oraz słuchawki TWS w wersji standardowej, oraz Pro.

//dzisiaj na dailyweb

Nie można mówić tu o jakiejś rewolucji, ale Redmi, które jest częścią Xiaomi, kolejny raz pokazuje, że można połączyć zdrowy rozsądek i nowoczesne technologie z przystępną ceną.

Premiera smartfonowej serii Redmi Note 13. Nowe modele to kwintesencja średniej półki

Redmi Watch 4

Nowa wersja popularnego smart zegarka, czyli ta z „czwórką”, przynosi kilka nowości i usprawnień. Redmi Watch 4 cechuje się wyświetlaczem AMOLED o przekątnej 1,97 cala (urósł o 26% względem poprzednika) i rozdzielczości 390 × 450 pikseli. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz (5 Hz w trybie AOD).

redmi watch 4

Ramka urządzenia jest wykonana ze stopu aluminium, posiada obrotową koronkę i szybko rozpinany pasek. Watch 4 występuje w kolorach Silver Grey oraz Obsidian Black.

Bateria pozwoli na nawet 20 dni pracy (z wyłączonym trybem Always On Display). Model ten ma możliwość wykonywania połączeń za pomocą Bluetooth. Oferuje 5-systemowe pozycjonowanie z wykorzystaniem GPS, GLONASS, Galileo, QZSS oraz Beidou.

Oczywiście nie zabrakło również możliwości monitorowania saturacji, tętna, snu i nawet jednej ze 150 różnych aktywności fizycznych oraz sportowych.

Więcej informacji na stronie producenta.

Redmi Buds 5 Pro

Dostrojone przez Xiaomi słuchawki TWS mogą pochwalić się ulepszoną jakością dźwięku. Wszystko to przez podwójny koncentryczny system przetworników – dokładniej to dzięki 11 mm przetwornikowi niskotonowemu, którego kopułki pokryto tytanem, oraz 10 mm ceramicznym, piezoelektrycznym przetwornikom wysokotonowym. Słuchawki posiadają certyfikat dźwięku Hi-res Audio Wireless oraz obsługę kodeku LDAC. Dostępne są trzy tryby odtwarzania: domyślny, muzyczny i filmowy.

Redmi Buds 5 Pro

W słuchawkach ulepszono również tryb transparentny i hybrydowe ANC, które może się pochwalić redukcją szumu na poziomie 52 dB/4 kHz. Adaptacyjne ANC dopasowuje się do budowy uszu i sposobu noszenia słuchawek. Wykorzystano do tego aż 3 mikrofony.

Słuchawki zapewniają do 10 godzin pracy, a etui zwiększa czas pracy do aż 38 godzin. Funkcja szybkiego ładowania pozwala wydłużyć czas pracy o 2 godziny po każdych 5 minutach ładowania.

Redmi Buds 5 Pro obsługują funkcję multipoint i łączą się z dwoma urządzeniami naraz. Dodatkowo są też odporne na pył i zachlapania, spełniając normę IP54. Dostępne są trzy warianty kolorystyczne: White, Sky Blue oraz Black. Ten ostatni jest najciekawszy, ponieważ etui obłożono wegańską skórą, a same słuchawki mają panele nawiązujące fakturą do marmuru. Muszę przyznać, że chętnie przetestowałbym te słuchawki, bo zapowiadają się fenomenalnie!

Więcej informacji na stronie producenta.

Redmi Buds 5

Redmi Buds 5 są słuchawkami, które mają być bardziej przystępne cenowo. To jednak wciąż całkiem zaawansowany model. Wyposażone są w ANC o skuteczności 46 dB (czyli o 11 dB więcej niż poprzednik). Poskutkowało to 3,5 razy lepszą efektywnością układu aktywnej redukcji szumu. Według producenta pozwala to na redukcję 99,5% szumów w tle.

redmi buds 5

Słuchawki obsługują multipoint i łączą się z dwoma urządzeniami naraz. Wspierają też funkcję Google Fast Pair, co ułatwia ich obsługę.

redmi buds 5

Również i w tym modelu postawiono na ulepszenia w dziedzinie dźwięku. Model posiada jednodrożny system przetworników pokrytych tytanem o wielkości 12,4 mm!

Słuchawki zapewniają do 10 godzin pracy, a etui zwiększa czas pracy do rekordowych 40 godzin. Funkcja szybkiego ładowania pozwala wydłużyć czas pracy o 2 godziny po każdych 5 minutach ładowania.

Więcej informacji na stronie producenta.

Cena

  • Redmi Watch 4 – 449 zł (399 zł na start do 4 lutego)
  • Redmi Buds 5 – 169 zł (149 zł na start do 4 lutego)
  • Redmi Buds 5 Pro – 299 zł (269 zł na start do 4 lutego)