Realme 8i ma dołączyć do dość już szerokiego portfolio urządzeń z serii Realme 8. Przynależność do tego grona oznacza tylko jedno – świetna specyfikacja w swojej półce cenowej.

Realme 8i – specyfikacja

Parametry techniczne Realme 8i nie są już tajemnicą od przynajmniej 2 miesięcy, kiedy to wyciekła pełna lista podzespołów zastosowanych w tym modelu. Choć zawsze istnieje ryzyko delikatnych zmian pomiędzy rynkami, Realme raczej nie stosuje takiej polityki i nie inaczej jest teraz.

realme 8i

Model oznaczony jako Realme 8i posiada, jako pierwszy smartfon na rynku, procesor MediaTek Helio G96, który względem G95 różni się mocniejszą grafiką oraz obsługą odświeżania 120 Hz. Użycie właśnie tego procesora było celowe, bowiem najmocniejszą stroną Realme 8i ma być właśnie 6,6-calowy wyświetlacz IPS LCD o rozdzielczości FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Niestety nie udało się skalkulować czytnika linii papilarnych pod nim, zatem został on przeniesiony pod przycisk zasilania. Odpowiednią ilość energii do takiego ekranu dostarczy bateria o pojemności 5000 mAh i ładowaniu 18 W.

Wersje pamięciowe dostępne na naszym rynku ograniczają się do 4 GB RAM + 64/128GB  pamięci wewnętrznej UFS 2.2. Wersja wyposażona w 128 GB pamięci wewnętrznej umożliwia uruchomienie DRE, czyli RAM-u wirtualnego. Oznacza to, że maksymalnie 3 GB z pamięci na pliki może zostać przeznaczona na pliki wymiany.

Niezależnie do wersji będzie można powiększyć swoją przestrzeń dyskową za pomocą kart microSD. Czy 4 GB RAM w 2021 roku to odpowiednia ilość odpowiedzą słupki sprzedaży, ale dla mnie zabrakło tych dodatkowych 2GB.

Aparaty w Realme 8i

Zestaw aparatów będzie się różnił od swoich braci głównie za sprawą nowej matrycy 50 Mpx o oznaczeniu Samsung Isocell JN1. Pozostałe dwa to 2 Mpx dla makro oraz 2 Mpx do pomiaru głębi.

Z frontu znalazło się miejsce dla 16-megapikselowej matrycy w lewym górnym rogu. Taki zestaw matryc, przy równie dobrych pozostałych parametrach, wydaje się być nie lada gratką dla poszukiwaczy mocnych telefonów w niskiej cenie.

Cena Realme 8i

Skoro o cenie mowa, na naszym rynku Realme 8i będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny i fioletowy) już od dziś w cenach:

  • Realme 8i 4 GB RAM + 64 GB – 849 zł
  • Realme 8i 4 GB RAM + 128 GB – 899 zł

W tej cenie realme 8i zapowiada się naprawę nieźle. Jeżeli tylko jesteśmy w stanie zaakceptować wyświetlacz LCD i 4 GB RAM, będzie to świetny wybór. 120-hercowa matryca i 50-megapikselowa matryca główna na pewno pozwalają sądzić, że to dobry wybór.