Pamiętacie okulary Ray-Ban Stories? Meta, czyli właściciel Facebooka przygotowuje następcę. Tak sugeruje przeciek z oficjalnej aplikacji Facebook View. Wiemy też, czego możemy spodziewać się po nowych goglach.

Ray-Ban to marka rozpoznawalna i ceniona wśród użytkowników okularów przeciwsłonecznych. Ceny tych tańszych zaczynają się od kilkuset złotych, więc możemy mówić o tym, że są one dość przystępne. Fani Facebooka mogli nawet zakupić specjalną wersję stworzoną we współpracy z Zuckerbergiem. W teorii miały to być inteligentne okulary. W praktyce pozwalały jedynie na podstawowe czynności, czyli robienie zdjęć, które mogliśmy udostępnić na FB. Okulary nie były więc takie smart. To może zmienić się w ich drugiej odsłonie.

//dzisiaj na dailyweb

W aplikacji Facebook View pojawiły się zapiski o produkcie nazwanym roboczo Supernova. To nic innego, jak Ray-Ban Stories 2. Według nieoficjalnych informacji będą one mocno bazować na sztucznej inteligencji w formie asystenta.

Ray-Ban Stories 2 z inteligentnym asystentem

Ray-Ban Stories 2
Ray-Ban Stories

Nie, nie wiemy – nawet w przybliżeniu – jak będą wyglądały Ray-Ban Stories 2. Wiemy za to, że znajdzie się w nich inteligentny asystent głosowy, którego możliwości zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Odpowiednik Siri czy Google Assistant będzie odpowiadał na nasze złożone pytania, ale będziemy mogli również wydawać mu polecenia. Jakie? Choćby te związane ze sprawami użytkownika na platformie Facebook. Pewniakiem jest oczywiście robienie zdjęć czy nagrywanie filmów.

Wspomina się także o opcji transmisji „na żywo”. W pierwszej wersji Ray-Ban Stories było to niemożliwe z uwagi na mizerny akumulator. Ogólnie to element, który zostanie mocno poprawiony. Jest to o tyle istotne, że tak naprawdę bateria warunkuje mobilność okularów. Bez możliwości długiego czasu pracy bez potrzeby ładowania, nie ma szans na usatysfakcjonowanie użytkownika.

Apple iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max – na jakie zmiany muszą przygotować się użytkownicy?

Tak naprawdę potencjalny sukces będzie warunkowany w dużej mierze nie tyle ceną czy samymi możliwościami, ile wyglądem okularów. Jeśli Ray-Ban Stories 2 będą atrakcyjne, wygodne, ale jednocześnie nierzucające się w oczy, będę widział w nich ogromny potencjał. Rzeczona kategoria raczkuje, ale trwa to już dobre dziesięć lat.