Jeśli przyjrzeć się rynkowi wearables, to nie dzieje się na nim zbyt wiele. Oprócz ciekawego rozwiązania od Humane możemy spotkać się z pewną formą stagnacji. Ray-Ban Meta forsuje pomysł, który zakłada, że również okulary mogą być kawałkiem świetnej elektroniki. Zaprezentowane kilka tygodni temu okulary właśnie pojawiły się na polskiej stronie!

Było już zasadniczo kilka podobnych pomysłów. Za przykłady mogę wymienić okulary ze słuchawkami Fauna lub Bose Frames. Mało tego, widzieliśmy też z wbudowaną kamerą – Spectacles od Snapchata czy Ray-Ban Stories.

//dzisiaj na dailyweb

Pod koniec września firmy Ray-Ban oraz Meta zaprezentowały stworzoną we współpracy następną generację okularów z obsługą wielu dodatkowych funkcji, takich jak przechwytywanie obrazu czy publikacja treści w portalach społecznościowych.

Ray-Ban Meta i strona w języku Polskim

Ray-Ban Meta zadebiutowały 27 września i wywołały spore poruszenie wśród konsumentów. Okulary dysponują mikrofonami, głośnikami, panelem dotykowym do obsługi i oczkiem kamery, która ma 12 MP. Dodatkowo dla ochrony prywatności osób postronnych znalazła się też dioda LED, która daje o sobie znać podczas przechwytywania materiału.

Ray-Ban Meta

Okulary pozwalają na prowadzenie rozmów, nagrywanie wideo, strumieniowanie materiałów w mediach społecznościowych, słuchanie muzyki oraz obsługę asystentów głosowych. Dodatkowo szereg możliwości umożliwia stworzenie okularów przez giganta w dziedzinie VR/AR, który zapewnia dodatkowe funkcje w połączeniu z AI. Co istotne, okulary pozwalają na 4 godziny pracy. Natomiast ich etui ma formę powerbanku, który może ten czas wydłużyć do aż 36 godzin.

Ray-Ban Meta

Całość dostępna jest w formie dwóch kultowych modeli — Wayfarer oraz Headliner. Każdy z nich dostępny jest też w 7 wariantach kolorystycznych. Do dyspozycji jest więc aż 14 modeli. Co więcej, kupując je na internetowej stronie Ray-Ban, można zamówić je ze szkłami korekcyjnymi. Okulary dostępne są również w dwóch rozmiarach. Cena okularów została ustalona na 299 dolarów.

Ray-Ban Meta

Dotychczas okulary były dostępne stacjonarnie w najlepszych sklepach z produktami Ray-Ban oraz w Internecie. Dostęp był ograniczony – USA oraz kilka państw Europy. Mimo że oficjalnie nie potwierdzono dostępności Ray-Ban Meta w naszym kraju, to trzeba tu zaznaczyć, że strona produktu właśnie została w pełni przetłumaczona na nasz język.

Płatny Facebook i Instagram bez reklam. Meta ogłasza ceny

Okulary Ray-Ban Meta na tej stronie oznaczone są jeszcze jako niedostępne, ale spodziewamy się, że to zapowiedź konkretnej oferty.