Widzieliśmy i korzystaliśmy z kilku podobnych rozwiązań innych firm. Przewodnictwo kostne czy wbudowane tradycyjne głośniki nigdy nie odpowiadały naszym potrzebom. Teraz widzę cień szansy na poprawę tej sytuacji.

Fauna Audio Glasses- okulary z wbudowanymi głośnikami, czy to ma sens? | IFA 2020

Fauna — okulary, które nieźle grają

Sebastian w poprzednim wpisie, gdzie znajdziecie wywiad był nieco sceptyczny, ja daje tym okularom szansę. Firma, którą odwiedziliśmy pochodzi z Austrii. Nagraliśmy też ciekawy wywiad z przedstawicielami firmy, z którego dowiecie się jeszcze więcej interesujących szczegółów. Fauna to firma, która jak nas uświadomiono nie zajmuje się „gadżetami”. Głównym celem Fauna jest tworzenie pięknych i solidnych oprawek i okularów, które wprowadzają dodatkowe możliwości.

Fauna

Możliwością tą jest odtwarzanie dźwięku oraz obsługa połączeń głosowych i asystenta głosowego. Wbudowane w oprawki głośniki to całkiem nowe zastosowanie technologii, którą znamy od prawie 150 lat. Stworzyła je firma USound. MEMS (Micro ElectroMechanical Systems) to rodzaj głośników elektrodynamicznych. Firma USound tworząc przetworniki MEMS postanowiła zmniejszyć wymiar głośników do minimum, tak aby mogły być wykorzystywane w nowych typach urządzeń. Trafiły też do okularów Fauna.

Naprawdę ciekawy produkt

Oprawki Fauna mogą przypominać Wam te od Bose. Mają jednak kilka zalet, które stawiają je ponad tą muzyczną legendą. Okulary od Fauna mogą dysponować szkłami przyciemnianymi, ale możemy zabrać je do naszego ulubionego okulisty, i poprosić o wymianę na korekcyjne. Bose zaleca do tego specjalną firmę, która usługi realizuje przez Internet.

Fauna

Kolejna ciekawostka wiąże się z budową okularów. W oprawce znalazło się miejsce dla aż 4 głośników — wysoko-tonowego i nisko-tonowego na każdy kanał. Są też dwa mikrofony, aby można było z okularów dzwonić. Jest tu też panel dotykowy, który pozwala sterować funkcjami odtwarzania muzyki i połączeń.

Fauna

Fauna twierdzi, że robi okulary, a nie gadżety. Robi to jednak w naprawdę gazeciarski sposób, no bo jak można inaczej określić etui z powerbankiem! To rozwiązanie, które przyniosły do nas słuchawki TWA i jest rewelacyjne. Tego również brakuje Bose!

Jedyną niedogodnością, którą zauważyliśmy to niezbyt donośny dźwięk, który ustępuje poziomem głośności (ale nie jakości) tradycyjnym słuchawkom. Nadal jest to jednak całkiem właściwy próg. Co więcej, przedstawiciele firmy twierdzą, że maksymalna głośność nie jest dla nich priorytetem. Za to dużą uwagę przykładają do prywatności. Co ciekawe dźwięk ze słuchawek, słyszy tylko użytkownik — sprawdziliśmy to dokładnie!

Fauna

Słuchawki występują w 4 wariantach. Etui, które jest powerbankiem jest w zestawie. Okulary pozwalają słuchać muzyki przez około 4 godziny, zanim się rozładują, a do 20 godzin mogą pracować w trybie gotowości. Etui zawiera baterię o pojemności 1300 mAh, pozwoli to doładować baterię około 13 razy.

Okulary Fauna można kupić w cenie 249 euro, ale aktualna promocja obniży cenę do 199 Euro. Więcej informacji na stronie producenta.