Putin ogłasza mobilizację. Rosjanie szukają w Google sposobu na opuszczenie kraju

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Władimir Putin ogłosił częściową, lecz natychmiastową mobilizację wojskową. Najwyraźniej przestraszyło to Rosjan, którzy zaczęli szukać w wyszukiwarce Google metod na szybkie opuszczenie terenu Rosji.

W DailyWeb nie zwykłem wchodzić w politykę, szczególnie tą dotyczącą relacji międzynarodowych. Od czasu do czasu robię jednak wyjątek, jeśli temat na to zasługuje. Wydanie przez prezydenta Rosji Władimira Putina dekretu o częściowej mobilizacji wojskowej, takowym jest. Dlaczego władze kraju zdecydowali się tak agresywny krok? Według Putina „Zachód” stosuje antyrosyjską politykę, a Waszyngton i Bruksela myślą o zniszczeniu kraju. Federacja zapewniła, że użyje wszelkich dostępnych środków, aby skutecznie się obronić. Oczywiście przemówienie to nic innego, jak kolejny element dezinformacji. W tej farsie nie chcą brać udziału nawet mieszkańcy kraju, o czym świadczą poszukiwania metod na opuszczenie Rosji.

Putin

Putin zaognia sytuację militarną, a Rosjanie chcą uciec z kraju

Od wczorajszego wieczora liczba wyszukiwań hasła „Как уехать из России”, czyli „Jak wyjechać z Rosjizaczęła gwałtownie rosnąć i trend ten stale się utrzymuje. Nie jest to wielkim zaskoczeniem. Część Rosjan najzwyczajniej w świecie nie wierzy w kłamstwa przekazywane przez Władimira Putina, który zaatakował Ukrainę i dokonuje tam zbrodni. Chęć ucieczki z kraju nie oznacza w tym przypadku sprzeciwu wobec działań u naszych sąsiadów, lecz strach o los swój i swoich rodzin…

R E K L A M A

Putin

Pamiętajmy, że mobilizacja, choć dopiero częściowa, oznacza, że spora część rodzin zostanie rozdzielona. Mężczyźni udający się na wojnę, bo nią jest tak naprawdę „specjalna misja wojskowa” w Ukrainie, mogą z niej nie wrócić. Dodatkowo agresywna polityka Putina wobec USA i Europy niebezpiecznie przybliża widmo konfliktu międzynarodowego o znacznie większym zasięgu. Nie ocenia, nie analizuję, a już na pewno nie wróżę z kart, ale patrzą na sprawę z boku, można poczuć niepokój.


Posłuchaj nas!

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple