Proton pokazał dziś Proton Drive dla macOS. Jest to bezpieczna i kompleksowo szyfrowana aplikacja do przechowywania danych w chmurze dla macOS.

Proton to szwajcarska firma specjalizująca się w dostarczaniu produktów. Istotne jest w niej to, że stawia ochronę prywatności na pierwszym miejscu. Dlatego też wszystkie aplikacje firmy mają otwarty kod źródłowy i są niezależnie kontrolowane przez specjalistów ds. bezpieczeństwa, aby każdy mógł z nich korzystać, sprawdzać je i pokładać w nich zaufanie. Firma szczyci się tym, że podstawowe wersje usług Proton są zawsze dostępne.

//dzisiaj na dailyweb

Usługa Proton Drive to szwajcarski sejf dla Waszych plików z szyfrowaniem end-to-end, który chroni nasze dane. Szyfrowanie end-to-end zapewnia brak dostępu do naszych plików. Pliki, nazwy plików, nazwy folderów i inne elementy są w pełni zaszyfrowane i znajdują się w stanie spoczynku podczas przesyłania do bezpiecznej chmury. Opcjonalne funkcje, takie jak pliki chronione hasłem i łącza do udostępniania plików z terminem ważności, dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo.

Proton Drive dla macOS

Dzięki Proton Drive na macOS firma ma teraz aplikację dla każdej głównej platformy na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Oferuje ona użytkownikom komputerów stacjonarnych Apple bezpieczny i szyfrowany dostęp do ich pamięci masowej w chmurze Proton Drive, co istotne, bezpośrednio z urządzeń z systemem macOS. Jest następcą ogłoszonej w lipcu aplikacji Proton Drive dla systemu Windows.

Proton Drive dla macOS

Aplikacja Proton Drive macOS obejmuje:

  • Płynną synchronizację między urządzeniami: Nowy Proton Drive dla macOS zapewnia aktualność plików i folderów na wszystkich urządzeniach. Wszelkie zmiany wprowadzone w plikach na komputerze Mac zostaną automatycznie odzwierciedlone na innych urządzeniach z zainstalowaną aplikacją Proton Drive.
  • Dostęp offline do plików: Proton Drive dla macOS zapewnia dostęp offline do plików, umożliwiając dostęp, edycję i zapisywanie pracy nawet wtedy, gdy nie macie połączenia z Internetem. Po powrocie do trybu online Proton Drive automatycznie zsynchronizuje zmiany, zapewniając, że pliki są zawsze aktualne.
  • Historię wersji: Proton Drive zapewnia kompleksową historię wersji dla każdego pliku. Można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem portalu internetowego, umożliwiając tym samym śledzenie zmian i przywracanie poprzednich wersji w razie potrzeby. Niezależnie od tego, czy chodzi o przypadkowe usunięcie, czy niechcianą zmianę, historia wersji Proton Drive zapewnia dodatkową warstwę ochrony najważniejszych plików.
  • Darmowe, szyfrowane przechowywanie plików dla każdego: Proton Drive dla macOS z bezpłatną taryfą, która zapewnia przestrzeń dyskową bez żadnych kosztów. Wszystkie pliki są w pełni zaszyfrowane, dzięki czemu dane pozostają prywatne i bezpieczne.
  • Funkcje bezpieczeństwa i szyfrowania: Wszystkie pliki przechowywane na Proton Drive są w pełni zaszyfrowane (w tym metadane). Co oznacza, że nikt, nawet Proton, nie może uzyskać dostępu do plików bez Waszej zgody.

Wraz z premierą Proton Drive dla macOS wypełniamy nasze zobowiązanie do zapewnienia bezpiecznej i prywatnej pamięci masowej w chmurze dostępnej dla każdego i na wszystkich głównych platformach. To nie tylko rozszerzenie naszej linii produktów; to odzwierciedlenie niezachwianego zaangażowania firmy Proton w przekształcanie sposobu, w jaki ludzie zarządzają i chronią swoje cyfrowe życie. W czasach, w których prywatność jest często zagrożona, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować rozwiązanie oddające kontrolę w ręce użytkownika – Anant Vijay Singh, Product Lead w Proton Drive

Aplikację Proton Drive dla macOS można pobrać ze strony internetowej Proton. Podstawowa taryfa z jednym gigabajtem na dane jest darmowa. Inne dostępne są właśnie w blackfridayowej promocji, więc warto zainteresować się zakupem usługi właśnie teraz.