Motorola ogłosiła dziś premierę czterech nowych smartfonów serii moto g. Nas najbardziej zainteresowały modele moto g53 5G oraz moto g73 5G. Sprawdźmy, co oferują.

Choć sercem i kieszenią jestem w ekosystemie Apple, ochoczo śledzę to, co dzieje się w świecie Androida. Jedną z marek, które od lat darzę sentymentem, jest Motorola. Co więcej, seria moto g ma szczególne miejsce w mojej pamięci. Prywatnie korzystałem ze smartfonów z tej linii od 1 do 3 generacji i co tu dużo mówić – bardzo je sobie chwaliłem. Pozytywnie oceniałem też średnie modele kolejnych iteracji. Jak będzie z moto g53 5G i moto g73 5G?

R E K L A M A

moto g73 5g 2

Solidna średnia półka w wykonaniu Motoroli moto g53 5G

Motorola moto g53 to całkiem sympatyczny wizualnie smartfon, który oferuje przydatne dla większości użytkowników cechy, takie jak moduł NFC do realizacji płatności zbliżeniowych, odświeżania obrazu częstotliwością 120 Hz, głośników stereo z obsługą Dolby Atmos, a także solidna 5000 mAh bateria. Rzecz jasna, producent nie zapomniał o coraz rzadziej spotykanych cechach, jak obecność złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm oraz slotu na karty pamięci.

Za wydajność odpowiada układ Qualcomm Snapdragon 480+ z grafiką Adreno 619, 4 GB, 6 GB lub 8 GB RAM oraz do 128 GB pamięci na dane użytkownika. Skromnie, choć wystarczająco. Szczególnie jeśli spojrzymy na cenę. Model w wariancie bazowym został wyceniony na 1199 zł. Nieźle. Wróćmy jeszcze na chwilę do specyfikacji. Znajdziemy tutaj 6,5-calowy panel LCD HD+ o stosunku boków 20:9, zestaw kamer w konfiguracji 50 MP + 2 MP (makro) oraz aparat do selfie 8 MP. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 162,7 x 74,66 x 8,19 mm i wadze 183 g.

Co z Motorolą moto g73 5G?

Jeśli zależy nam na mocniejszej specyfikacji, za którą pójdzie też wyższa cena, warto rzucić okiem na moto g73 5G. Z ważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać, wymieniłbym całkiem sprawny układ mobilny MediaTek Dimensity 930, 30 W szybkie ładowanie, dodatkowy 8 MP moduł fotograficzny oraz wyższą rozdzielczość FHD+. Pełna specyfikacja dostępna jest na poniższej ilustracji.

Tak wygląda Motorola ThinkPhone – smartfon inspirowany kultowymi laptopami Lenovo