CD-PROJEKT ogłosił dziś na swoich social mediach, że powstanie remake pierwszej części Wiedźmina.

Pamiętam jak dziś, kiedy w 2007 roku będąc jeszcze szczęśliwym posiadaczem całkiem niezłego komputera stacjonarnego zakupiłem polską grę komputerową pt.  Wiedźmin. Jako, że byłem (i w dalszym ciągu jestem) ogromnym fanem prozy Andrzeja Sapkowskiego to nie mogłem się doczekać i dosyć szybko przystąpiłem do rozgrywki. I bardzo miło wspominam tamten czas, bo naprawdę był to kawał świetnej rozgrywki z genialnym wręcz dubbingiem. Druga część, wydana w 2011 roku to był ogromny progres technologiczny, a trzecia część to już w ogóle najwyższy poziom oraz sukces międzynarodowy.

R E K L A M A

Powstanie remake gry Wiedźmin od CD-PROJEKT RED

Obecnie jestem #teamPlayStation i jakiś czas temu rozmawiałem z ziomkiem, że fajnie by było zagrać w jakiegoś remastera pierwszej części na konsolę. Trochę czasu minęło i bang! CD-PROJEKT RED ogłasza, że takowy remake ujrzy światło dzienne.

Chyba nie musze pisać jak bardzo cieszy mnie na informacja. CD-PROJEKT RED wraz z Fool’s Theory zaczyna pracę nad przerobieniem Wiedźmina przy wykorzystaniu silnika Unreal Engine 5. Firma nie ujawniła większych szczegółów, ale prosi fanów o cierpliwość.

Chcemy zrobić to dobrze, więc prosimy o cierpliwość — minie trochę czasu, zanim będziemy mogli udostępnić więcej szczegółów.

Wiedźmin

Wiedźmin na silniku Unreal Ungine 5

Cóż – pozostaje nam tylko czekać, ale ja jestem w stanie poczekać i parę lat. Mogę tylko domyślać się ile potrzeba pracy przy konwertowaniu takiego dużego tytułu i mam nadzieję, że Wiedźmin pojawi się również w wersji na Playstation, ale chyba nie musimy się o to martwić. Mam tylko nadzieję, że CD-PROJEKT RED postara się bardziej, niż gdy Cyberpunk 2077 został skandalicznie wręcz wykonany pod konsolę PS4. Wierzę jednak, że tym razem otrzymamy pełnowartościowy produkt już w pierwszej edycji. Ja już zacieram rączki, bo tam jak wspominałem – chętnie wejdę jeszcze raz w świat Wiedźmina w dopieszczonej wersji.

CD PROJEKT RED zdradza plan: 5x Wiedźmin, 2x Cyberpunk, nowa gra i mnóstwo innych a ich CEO rezygnuje z funkcji