Cichaczem na sklepowe półki wleciał budżetowy POCO C40 za 799 zł z dodatkową promocją na słuchawki. Niby fajnie, bo kasa mała, a jednak POCO, prawda? No nie koniecznie. Przeglądając specyfikację, zadaje sobie kilka pytań – co to za poco?, co to za procesor” i po co nam POCO C40?.

Co to za POCO C40

POCO od swoich początków był szczytem współczynnika wydajności do ceny. Były to wydajne smartfony, które niekiedy (w wybranych przypadkach) podważały sens kupowania flagowców przez graczy. Implementowany był w nich bowiem często topowy procesor i szybkie pamięci. Oczywiście odbywało się to kosztem wyświetlacza (często IPS) albo wykonania (wszędobylski plastik), ale to nie zraziło nikogo i POCO było w stanie się pochwalić świetną sprzedażą. Z czasem modele te zaczęły oferować również dobre aparaty, wyświetlacze i…. powoli zaczęły przypominać produtky Xiaomi, czyli swojej spółki matki. W przypadku C40 odeszliśmy jednak jeszcze dalej, bo nie ma w jego specyfikacji nic z „POCO”, które znam.

Co to za procesor

Specyfikacja POCO C40 mówi nam o całkiem pokaźnej baterii 6000 mAh z ładowaniem 18 W, 4 GB RAM + 64 GB pamięci na dane i chipie JLQ JR510 o 8 rdzeniach 2 Ghz wykonanym w 11 nm procesie technologicznym. Hmm… Bez testów ciężko powiedzieć coś więcej o nim, ale nie sądzę, by ludzie chętnie sięgali po produkt, którego sercem jest coś, co brzmi za bardzo chińsko.

R E K L A M A

POCO C40

Poza tym POCO C40 oferuje wyświetlacz 6,71″ LCD IPS o rozdzielczości HD+, czytnik linii papilarnych na pleckach i 13 Mpx aparat z tyłu oraz 5 Mpx z przodu. No szału nie ma. Oczywiście o 5G zapomnijcie.

Po co nam POCO C40?

To jest główna zagwozdka, na którą nie znam odpowiedzi. Jeżeli miałbym komuś zaproponować smartfon za tak małe pieniądze, nigdy nie byłby to model ze świeżej linii smartfonów.  Przecież za 799 zł możecie kupić, chociażby realme 8i z oficjalnego sklepu z procesorem MediaTek Helio G96, aparatem 50 Mpx i wyświetlaczem FullHD+ z odświeżaniem częstotliwością 120 Hz. Innych, lepszych alternatyw jest na pęczki, zatem pytanie, kto miałby go kupić?

POCO C40

Sytuacji nie ratuje promocja, w której za słuchawki Redmi Buds 3 Lite przyjdzie wam zapłacić 29 zł zamiast 85 zł. Wystarczy, że wpiszecie kod rabatowy TOBRZMIDOBRZE.