Czy są tutaj jacyś fani sprzętu Sony? Jeśli tak, to mam świetne wieści! Właśnie ruszyła przedsprzedaż PlayStation Portal. Urządzenie kierowane jest głównie do miłośników, którzy nie lubią przerywać rozgrywki ulubionych gier.

Sony Interactive Entertainment to z pewnością jeden z liderów interaktywnej rozgrywki, który odpowiedzialny jest między innymi za markę PlayStation. Nikogo nie powinno więc dziwić, że firma od czasu do czasu decyduje się na wydanie jakiegoś gadżetu dla graczy posiadających gamingowy sprzęt w swoich domach. Nie inaczej jest i tym razem. Właśnie rusza przedsprzedaż najnowszego urządzenia do streamingu.

//dzisiaj na dailyweb

Sprzętem powinni zainteresować się przede wszystkim gracze, którzy nie lubią przerywać rozgrywki swojej ulubionej gry. Tytułowe cacko pozwala bowiem na kontynuowanie przygody w różnych miejscach własnego domu. Dobrze! Nie będę już dłużej wprowadzać w temat. Pora przejść do konkretów z krwi i kości.  

Zamówienia przedpremierowe na PlayStation Portal można już składać 

PlayStation Portal to przenośne urządzenie ze wbudowanym kontrolerem DualSense, które może pochwalić się 8-calowym ekranem LCD. Dodatkowo sprzęt może poszczycić się obsługą funkcji RemotePlay. Przypominam, że jest ona dostępna na smartfonach i tabletach z Androidem, urządzeniach iPhohe lub iPad, komputerach z systemem Windows i Mac, a także konsolach PS4 i PS5.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jak można łatwo się domyślić, tytułowe urządzenie ma sporo wspólnego z transmitowaniem rozgrywki. Dlatego gracze w razie potrzeby mogą szybko przełączyć grę z ekranu telewizora na PlayStation Portal. To w zupełności wystarczy, aby móc kontynuować rozgrywkę z innego miejsca w swoim domu.  

Informuję od razu, że w tej chwili ruszyła jedynie przedsprzedaż u wybranych partnerów handlowych. Dopiero 1 grudnia urządzenie pojawi się w sklepach. Akurat przed zbliżającymi się świętami. Nie będzie to jednak jeden z najtańszych prezentów na święta dla najbliższych, którzy są zapalonymi graczami i miłośnikami konsoli PlayStation.  

playstation portal

Po rzuceniu okiem na kilka ofert mogę powiedzieć, że do wybulenia jest ok. 1000 złotych. Oczywiście są pewne różnice ze względu na wybór określonego sklepu. Ba, w ramach ciekawostki rzucę, że możemy nawet spotkać cenę przekraczającą wymieniony wyżej koszt. Także warto poświęcić chwilę na krótki przegląd. 

Można także rzucić okiem na propozycje zza granicy. Do zapłaty jest wtedy mniej więcej 220 euro, ale i tutaj znajdziemy pewne różnice. Należy także doliczyć do tego koszty przesyłki. Mimo wszystko po przeliczeniu na złotówki cena będzie wyglądać podobnie.

Czy warto tyle wydać na dodatkowy sprzęt do konsoli PlayStation? Jeśli cenicie sobie takie bajery, nie widzę przeszkody. Granie w dowolnym miejscu we własnym mieszkaniu brzmi zachęcająco. Czy tako samo ponętna jest opcja uszczuplenia portfela o tysiaka? Mam wątpliwości. Jak to jednak mówią, kto bogatemu zabroni?