ASUS Zenfone 11 pojawił się w dokumentacji Google Play, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jaki procesor trafi do urządzenia, ile będzie miało pamięci operacyjnej oraz, na jaki ekran możemy liczyć. Sprawa jest o tyle ciekawa, że jeszcze do niedawna w sieci krążyły plotki o tym, że producent wycofuje się z serii Zenfone.

Seria smartfonów Zenfone cieszyła się sporą popularnością. Swojego czasu wspomniane urządzenia były jedynymi, które oferowały flagową konfigurację

//dzisiaj na dailyweb

W ubiegłym roku w sieci wybuchła burza. Według doniesień ASUS miał porzucić serię Zenfone, zamykając oddział firmy, który ją rozwiał. Producent szybko zdementował plotkę i zapewnił, że nie zamierza rezygnować ani z serii Zenfone, ani ROG Phone, czyli gamingowych potworów. Teraz kiedy ASUS Zenfone 11 pojawił się w Google Play Console i zobaczyliśmy jego częściową konfigurację, mamy kolejne potwierdzenie słów przedstawicieli.

ASUS Zenfone 11 – co wiemy o nadchodzącym maluchu?

ASUS Zenfone 11 1

Dlaczego nazwałem nadchodzącego Zenfone’a maluchem? Cóż, tak naprawdę przez kilka generacji flagowe urządzenia ze wspomnianej linii oferowały kompaktowe rozmiary. Zenfonom brak było realnej konkurencji w tym zakresie. Wnioskuję więc, że jedenastka również będzie oferować sensowne wymiary, które uczynią go poręcznym. Niestety, nie mamy konkretnych informacji. Poprzednik miał 5,9-calowy panel, więc daje nam to pewne odniesienie, ale pewności – brak.

ASUS Zenfone 11 2

Co zatem wiemy o ASUS Zenfone 11? Zapiski w dokumentacji sugerują, że smartfon zostanie wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4, grafikę Adreno 830 i 16 GB RAM. Ciekawostką jest to, że SoC nie został jeszcze nawet zapowiedziany. Mało tego, oczekiwano, że jedenastka otrzyma Snapdragona 8 Gen 3. Miłe zaskoczenie. Nad sprawną pracą urządzenia czuwać będzie Android 14, a to akurat nie jest zaskoczeniem. Ekran to najpewniej panel o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli, czyli FHD+.

Różowy Joy-con od Nintendo nadchodzi! Podziękujcie Księżniczce Peach

Pytanie, czy potrzebujemy i chcemy jeszcze kompaktowych flagowców? Rynek zmienił się w ciągu ostatnich lat i możemy śmiało powiedzieć, że znacznie chętniej wybieramy telefony z ekranami o słusznych przekątnych. Mimo to, w komentarzach, na grupach internetowych czy choćby podczas rozmów na żywo, dowiaduję się, że małe smartfony w dalszym ciągu są obiektami zainteresowania. Jak jest u Was?