Smartfon dla graczy – ASUS ROG Phone 7 zadebiutuje już w przyszłym tygodniu. My poznaliśmy niemal kompletną specyfikację techniczną, szczegółowy wygląd oraz akcesoria do futurystycznego urządzenia. Omówmy je.

Choć zarówno wygląd, jak i specyfikacja techniczna modelu ASUS ROG Phone 7 mają charakter nieoficjalny, możemy mówić o pewniku. Design konstrukcji oraz akcesoriów pochodzi o Evana Blassa, który wielokrotnie udowadniał nam celność publikowanych przez siebie informacji. Jeśli zaś chodzi o technikalia, tutaj również nie spodziewam się odstępstw. Reasumując, to co zawarłem w materiale, czeka jedynie na oficjalne potwierdzenie przez producenta.

ASUS ROG Phone 7

ASUS ROG Phone 7 kontynuuje znane wzornictwo

Nowy ROG Phone w dalszym ciągu korzysta z tego samego, agresywnego designu, który swoim wyglądem manifestuje przynależność do gamingowego światku. Smartfona nie można nazwać eleganckim i z pewnością nie pasowałby do garnituru czy damskiej torebki. Świetnie sprawdzi się jednak tam, gdzie liczy się krzykliwość. Gracze, jak w przypadku poprzedników, będą oczarowani tą stylistyką. Rzecz jasna, wygląd to kwestia subiektywna. Iście kosmicznie zapowiada się za to akcesorium do chłodzenia smartfona, które ma za zadanie pozwolić na wielogodzinne sesje growe bez ryzyka pojawienia się throttlingu. Nie zabraknie też elementów podświetlenia RGB.

ASUS ROG Phone 7

Pokaż kotku, co masz w środku

ASUS ROG Phone 7 będzie korzystał z najnowszego mobilnego chipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 12 GB lub 16 GB RAM i 512 GB pamięci na dane użytkownika. Ta ostatnia to z pewnością najnowszy standard UFS 4.0, który gwarantuje szybszy odczyt danych, co w przypadku rozbudowanych gier z otwartym światem ma kluczowe znaczenie. Co z ekranem? Tutaj możemy liczyć na OLED-a o przekątnej 6,78-cala z odświeżaniem obrazu częstotliwością 165 Hz.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na polu fotograficznym spodziewamy się aparatów w konfiguracji 50 MP + 12 MP + 5 MP oraz kemrki do selfie o rozdzielczości 32 MP. Nie znamy prędkości ładowania, natomiast pojemność akumulatora wyniesie najpewniej aż 6000 mAh. W temacie czasu pracy na akumulatorze ROG Phone’y zawsze robiły robotę. Mam nadzieję, że po raz kolejny producent pokaże klasę w głośnikach stereo, które w opinii mojej i wielu innych recenzentów, pokonują nawet to, co robi Apple.

ASUS ROG Phone 7 3" alt="ASUS ROG Phone 7 " width="1920" height="1411" />

Premiera urządzenia planowana jest na 13 kwietnia. Będzie można śledzić ją bezpośrednio za pośrednictwem streamu na YouTube.

Recenzja smartfonu OnePlus Nord CE 3 Lite 5G – niedrogi, zgrabny, ale czy solidny?