Zenfone 10 to tak naprawdę jedyny „świeży” flagowiec z Androidem na pokładzie. Każdy kolejny model z tej serii rozkochuje w sobie użytkowników oraz recenzentów. Niestety, według tajwańskich mediów, wspomniana linia ASUS-a ma zostać wygaszona.

ASUS Zenfone 10 to najpewniej ostatni smartfon tej serii. Pierwszy Zenfon pojawił się na rynku w 2014 roku i choć nie udało mu się zyskać czołowej pozycji w świecie telefonów z zielonym robotem, sprzęty te potrafiły do siebie zachęcić. Świetne podzespoły, solidny akumulator, bardzo dobre głośniki, a także cechy takie, jak wodoodporność czy bezprzewodowe ładowanie… wszystko to zamknięte w kompaktowej formie. Brzmi świetnie, ale wygląda na to, że i tak nie zobaczymy już kolejnych modeli serii Zenfone 10. Nie oznacza to jednak pełnoprawnego uśmiercenia idei.

//dzisiaj na dailyweb

Aby zrozumieć całą sytuację, trzeba zrozumieć, że firma żegna się z oddziałem Zenfone. Pracownicy mają jednak trafić do zespołu zajmującego się serią ROG Phone. Co tu się właściwie dzieje?

ASUS Zenfone 10 to ostatni Zenfone. Czy seria ROG Phone zastąpi flagowe maluchy?

ASUS Zenfone 9
ASUS Zenfone 9

Faktycznie Zenfony były chwalone przez recenzentów i użytkowników. To prawda, natomiast jeśli przyjrzymy się rynkowi urządzeń mobilnych, szybko zauważymy, że tak naprawdę ASUS-owi nie udało się wejść na szczyt swoją flagową serią. To mogło zmusić producenta do restrukturyzacji, o czym serwis DigiTimes informował w lipcu tego roku.

W raporcie tajwańskich mediów możemy przeczytać, że dotychczasowy podział smartfonów ASUS-a na serie Zenfone i ROG to już przeszłość, a Zenfone 10 będzie ostatnim telefonem z linii. Zespół zostanie w przyszłości oddelegowany do innego działu. Konkretnie – ROG Phone.

iPhone 15 vs iPhone 14 – podsumowujemy najważniejsze różnice pomiędzy smartfonami Apple

Może to budzić pewne obawy. Czy ROG przejmie ideę niewielkich flagowców? Jest to całkiem możliwe, natomiast czuję, że firma może nadać tym sprzętom bardziej gamingowego charakteru. Dla niektórych może to być dobra wiadomość, natomiast ja nie przepadam za telefonami opracowanymi z myślą dla graczy. Zgoda, seria ASUS ROG Phone to potężne, mocarne i świetnie wyposażone sprzęty, ale ich estetyka kompletnie do mnie nie przemawia. Pozostaje mieć nadzieję na to, że tajwański producent rozegra tę kwestię nieco inaczej.