Philips nadciąga z nowymi, innowacyjnymi monitorami oraz akcesoriami. Podczas spotkania prasowego, które odbyło się 17 maja 2023 roku w Warszawie, firma ujawniła swoje zbliżające się produkty.

Philips przede wszystkim zaprezentował monitory z serii Evnia, wyposażone w matryce typu OLED i QD-OLED oraz przenośny wyświetlacz z dwoma złączami USB-C. Ten drugi faktycznie mnie zainteresował, jednak moim faworytem jest 45-calowy model 45B1U6900CH, który na żywo wygląda 500 razy lepiej niż na zdjęciach.

Philips

Philips zaprezentował zjawiskowy 45-całowy monitor z matrycą VA

Nie mogłem się na niego napatrzeć i próbowałem objąć wzrokiem zakrzywioną matrycą VA. Wyświetla obraz w rozdzielczości 5120 x 1440 px, a jego rozmiar i rozdzielczość odpowiadają dwóm 24-calowym monitorom Quad HD. Monitor może również pełnić funkcję stacji dokującej, gdyż wyposażono go w dwa wielofunkcyjne złącza USB-C oraz 4-portowy koncentrator USB. Idealny dla osób, zajmujących się profesjonalną obróbką video oraz fanów gamingu z kategorii gier wyścigowych, a szczególnie lubiących widok z pierwszej osoby. Totalna imersja podczas jazdy Formułą 1, a przynajmniej tak to widzę oczami wyobraźni.

Z kolei monitor przenośny Philips 16B1P3302D  jest wyposażony w dwa złącza USB-C. Wyświetlacz ten może być podłączony do urządzenia źródłowego, np. laptopa czy telefonu, a jednocześnie być zasilany za pomocą drugiego przewodu USB-C. Matryca została wykonana w technologii IPS i wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pix przy odświeżaniu 75 Hz. Smukła obudowa i niska waga to niewątpliwe plusy, bo mobilność jest bardzo ważna, a więc ułatwia to transport. W zestawie do wyświetlacza dołączony jest trwały filcowy pokrowiec. Dzięki temu sprzęt można mieć zawsze pod ręką, aby w razie potrzeby służył np. jako ekran do prezentacji. Monitor może być też wykorzystywany w warunkach terenowych, bez dostępu do sieciowego źródła prądu. Może czerpać energię z baterii podłączonego urządzenia źródłowego lub z powerbanka. Bardzo użyteczne cacko!

Philips pokazał przenośny monitor i całkiem futurystycznie wyglądające słuchawki bezprzewodowe

Philips zaprezentował również monitor 42M2N8900 z serii Evnia. Został wyposażony w 42-calową matrycę typu OLED, która wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, z odświeżaniem ekranu 138 Hz. Dzięki złączu HDMI 2.1 sprzęt ten może skorzystać z pełni możliwości PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Model 42M2N8900 wyposażono w dwa wbudowane, 10-watowe głośniki oraz podświetlenie Ambiglow, które dostosowuje barwę i natężenie iluminacji do treści wyświetlanych na ekranie. Gratka dla fanów gamingu, szczególnie tych z rodu konsolowców.

Na konferencji pokazano też sprzęty wspomagające w graczy w rozrywce pod kątem audio. TAG5106 to bezprzewodowy, nauszny zestaw słuchawkowy, wyciągnięty rodem z futurystycznych filmów. Z boku znajduje się LED, który może świecić w trzech kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim. Odczepiany mikrofon z redukcją szumów otoczenia daje możliwość połączenia z urządzeniem źródłowym za pomocą Bluetooth oraz fal 2,4 GHz. Słuchawki Philips TAG5106 zostały wyposażone w DTS Headphone:X 2.0 oraz system dźwięku przestrzennego 7.1. Dzięki realistycznemu odwzorowaniu przestrzeni gracze mają możliwość dokładnego określenia odległości źródła dźwięku. Bateria na jednym ładowaniu pozwala na ciągłe użytkowanie nawet do 45 godzin.

Apple promuje polskie gry w App Store – sprawdźcie te tytuły