Dobre zdjęcie profilowe jest w stanie wpłynąć tylko pozytywnie na naszą obecność w sieci. Czy to jeśli chodzi o Linkedin podczas szukania pracy, czy inne social media podczas budowania naszej obecności. Oryginalne profilowe zdjęcie z fajnym tłem można stworzyć prosto i za darmo.

Trafiłem na serwis pfpmaker.com. Nazwę zapewne została stworzona jako skrót od Profile Picture Maker. Ewidentnie jest to rozchwytywany serwis, ponieważ znalazł się na pierwszym miejscu Product Hunt w kategorii „Product of the Day”. Na dodatek jego użytkownicy i użytkowniczki wygenerowali już 85 milionów zdjęć profilowych.

Oryginalne zdjęcie profilowe za darmo!

Te 85 milionów zdjęć zostało wygenerowane dla 1,5 miliona osób. Sporo? Ludzi podłączonych do sieci jest obecnie około 3 miliardów. Ten jeden milion to mało. Możecie sprawdzić sami po zdjęciach znajomych – zapewne większość nie pochodzi z pfpmakera. No chyba, że mowa o Linkedin. Z racji swojego profesjonalnego charakteru ta sieć społecznościowa może dać większe prawdopodobieństwo natrafienia na zdjęcie profilowe tego typu.profile pic maker - zmień tło zdjęcia profilowego za darmo

Chodzi o zdjęcie profilowe przedstawiające naszą postać (lub emoji, ale o tym za chwilę) na jakimś przyciągającym uwagę tle. Idealnie, gdy to tło nawiązuje na przykład do jakiegoś brandingu firmy, w której pracujemy lub jest zgodne z naszą marką osobistą, którą rozwijamy, albo po prostu nam się podoba. To równie istotny argument.

Automatyczne usuwanie tła ze zdjęcia

Oczywiście, takie zdjęcie dało się zrobił od zawsze i to na kilka sposobów. Jednak te sposoby wymagały albo jednolitego tła, na którym naszą facjatę uwieczniono, albo krzty umiejętności w programach graficznych, aby tło podłożyć do wcześniej wykonanego zdjęcia.

Dzięki zdobyczom nowoczesnej technologii oraz zaawansowanym algorytmom przedstawiam państwu… Dość tego bełkotu. Serwis wykorzystuje AI, aby wyciąć postać (również zwierzę) i odseparować ją od tła. Następnie wrzuca obiekt na ładne tło i gotowe. W serwisie można również znaleźć opcję zrobienia profilowego z emoji.

Zdjęcie profilowe idealne do CV

Tło możemy modyfikować różnymi parametrami: wzory, kolory, cienie, itd. Muszę przyznać, że działa to dość sprawnie. Sam przepuściłem swoje profilowe przez aplikację i poradziła sobie nad wyraz dobrze. Między mną a tłem nie było zbyt dużego kontrastu, ale i tak SI ogarnęło zadanie.

Inne zdjęcie z tłem o niskim kontraście, które przemieliłem przez serwis:

Szacuneczek za wycięcie postaci z tak marnej jakości.

Dodatkowo mamy możliwość pobrania tematycznego tła, aby pasowało do nowego, profesjonalnego, kreatywnego, oryginalnego zdjęcia profilowego.

Przeczytałem regulamin serwisu i musisz wiedzieć, że jest skonstruowany tak, aby obsłużyć płatności. Obstawiam, że serwis w jakiejś blisko nieokreślonej przyszłości stanie się płatny. Na ten moment mamy prawa do używania zdjęć, gdzie chcemy (poza zabronionymi prawem aktywnościami) i, co ważne, jesteśmy ich właścicielami. Zdjęcia, które załadujemy są kasowane raz dziennie z serwerów pfpmakera, a twórcy twierdzą, że do niczego ich nie wykorzystują.


Posłuchaj nas!