Najnowszy smarttfon Google Pixel 7 Pro stanął na podium fotograficznego rankingu DXOMark. Za jakie cechy smartfon został doceniony przez oceniających?

Smartfony serii Pixel chwalone są przez użytkowników i recenzentów za możliwości fotograficzne. Kolejna generacja zbiera pozytywne oceny za to, jak sprawnie działają algorytmy i jak solidnie współpracują z warstwą sprzętową. Niestety, przez ostatnie lata specjaliści z DXOMark zdawali się tego nie widzieć. Inaczej mają się sprawy z najnowszym smartfonem Google, flagowym modelem Pixel 7 Pro. Sprzęt zajął bowiem pierwsze miejsce w rankingu, natomiast tutaj pokuszę się o małe wyjaśnienie. Nowy Pixel zdobył dokładnie taką samą liczbę punktów co Honor Magic4 Ultimate, natomiast pokonał go w materii wyświetlacza. Przy określaniu pozycji Pixela 7 Pro wziąłem pod uwagę również tę kwestię.

Pixel 7

Google Pixel 7 Pro na szczycie rankingu fotograficznego DXOMark

Smartfon Google Pixel 7 Pro, w teście DXOMark osiągnął wynik 147 punktów, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu. Pokonał tym samym urządzenia, takie jak Honor Magic4 Ultimate i Apple iPhone 14 Pro. Za co dokładnie doceniono nowe urządzenie giganta z Mountain View? Przede wszystkim, mowa o spójności działania aparatu, skutecznej stabilizacji obrazu, dużej głębi ostrości oraz świetnym odwzorowaniu kolorów. Na plus są także zdjęcia z naturalnym odcieniem skóry i dokładną ekspozycją nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Autofokus cechuje świetna precyzja i doskonałe możliwości śledzenia twarzy.

R E K L A M A

Pixel 7 Pro a

Nie ma sprzętów idealnych i tak też wygląda to w przypadku modelu Google Pixle 7 Pro. Testerzy DXOMark zwrócili uwagę na niedoświetlone elementy w filmach realizowanych przy słabszym oświetleniu, brak ostrości na twarzy przy niektórych zdjęciach selfie, widoczny szum podczas zdjęć nocnych oraz szum i utrata szczegółów przy zoomie z bardzo bliskiej odległości.

Pixel 7 Pro b