Co obejrzeć w ten weekend? Na co zerknąć w najbliższym tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 68 nadciąga z odpowiedziami! Możecie liczyć na kolejne zestawienie i pełną listę premier na streamingach.

Witamy w Nowym Roku! Moje postanowienia teraz są takie, aby nie zmieniać za wiele stałych cyklów, więc możecie bym pewni, że Oglądajnik cały czas – co sobotę – będzie wydawany. Jak prezentują się nowości filmowo-serialowe na najbliższe dni ?

//dzisiaj na dailyweb

Jest nieźle, bo jest w czym wybierać. Pojawią się trzy seriale, na które czekałem. Dwa premierowe oraz jeden, który debiutował w USA w 2023 roku. Superbohaterowie, śledztwa i produkcja od samego studia A24. A co obejrzeć poza tym? Na pewno skuszę się jeszcze na dokumentalną serię o tenisie – Break Point. W 2. sezonie jeden z odcinków skupi się na naszej Idze Świątek. Debiutuje również na streamingu Liczba doskonała, nowy film Krzysztofa Zanussiego, ale podchodzę z rezerwą, bo tytuł ten nie zebrał najlepszych opinii. Zapraszam do krótkiej lektury!

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 5.01 – 11.01)

Co obejrzeć
W tym tygodniu na streamingu seriale górują nad filmami

5.01 – The Curse (NOWOŚĆ) – SkyShowtime

Świetna obsada, ciepłe przyjęcie krytyków i widzów w USA oraz moja ulubiona wytwórnia A24 (w kooperacji ze stacją Showtime). Te trzy elementy składają się na wyczekiwany przeze mnie serial, który w końcu debiutuje na SkyShowtime. To produkcja wymykająca się jednemu gatunkowi. Opowiada o małżeństwie, które na wskutek pewnej klątwy nie może mieć dzieci. Warto też wspomnieć, że prowadzą wspólnie program rozrywkowy. W rolach głównych Emma Stone i Nathan Fielder, a partnerować im będzie m.in. Benny Safdie (wystąpił w Oppenheimeirze, reżyser Good Time i Nieoszlifowanych diamentów) oraz Barkhad Abdi.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

10.01 – Echo (NOWOŚĆ) – Disney+

Nie myślałem, że tak bardzo będę czekał na kolejny superbohaterski serial Disneya+, ale zwiastun mnie w pełni przekonał. Szykuje się produkcja w duchu Daredevila, czyli będzie nieco poważniej i dużo brutalniej niż zazwyczaj. Echo to spin-off bohaterki, która pojawiła się w Hawkeye’u. Dzięki niemu poznamy dalsze losy tytułowej postaci, a w jej rolę ponownie wcieli się Alaqua Cox. W serialu–matce grała ona czarny charakter, a dokładniej mówiąc, była prawą rękę Kingpina. Złoczyńca trochę jej nakłamał, więc dopiero w finale dowiaduje się prawdy o zabójcy swojego ojca. Jak się okazało, nie był nim Clint Barton, a właśnie Wilson Fisk. Sam łysy antagonista również się pojawi w Echo, więc tym bardziej czekam. Ciekawostką jest fakt, że cały sezon zostanie udostępniony w dniu premiery, co w przypadku seriali Disney+ nigdy nie miało miejsca.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

11.01 – Forst (NOWOŚĆ) – Netflix

Forst to polski serial Netflixa, który powinien przypaść do gustu wszystkim fanom kryminałów oraz prozy Remigiusza Mroza. Produkcja powstała na podstawie jego powieści: Ekspozycji i Przewieszenia. Co ciekawe, sam autor pojawi się na ekranie! W głównego bohatera wcieli się Borys Szyc. Akcja serialu rozgrywa się w Tatrach, które stały się miejscem brutalnych morderstw. W takich warunkach do akcji wkracza komisarz Forst, działając wbrew procedurom. Mężczyzna, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej. Ostatni polski content Netflixa zaskakuje wysokim poziomem (Informacja zwrotna, 1670), więc jestem pełen nadziei na wartościową produkcję.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 5.01 – 11.01)

Filmy:

5.01 – Man on the Run – Netflix
5.01 – W żałobie w drogę – Netflix
5.01 – Lucy i Desi – HBO MAX
5.01 – Gość weselny – HBO MAX
5.01 – Wasyl – HBO MAX
5.01 – Delirium – HBO MAX
5.01 – Matrix: Pokolenie – HBO MAX
6.01 – Hop – HBO MAX
6.01 – Paradies: Glaube – HBO MAX
6.01 – Paradies: Hoffnung – HBO MAX
6.01 – Paradies: Liebe – HBO MAX
7.01 – Zerowy czerwca – HBO MAX
11.01 – Komedia romantyczna – HBO MAX
11.01 – Sparta – HBO MAX
11.0 – Im Keller – HBO MAX
7.01 – Transporter 2 – Netflix
8.01 – Narzeczony mimo woli – Netflix
9.01 – Turystya (2. sezon)– HBO MAX
10.01 – Liczba doskonała – Netflix
10.01 – Beksińscy. Album wideofoniczny – Netflix
10.01 – Umma – Netflix
10.01 – Break Point część 2 – Netflix

Najlepsze filmy 2023 – dużo emocji, trochę różu i wybuchów

Seriale:

5.01 – The Curse (NOWOŚĆ) – SkyShowtime
6.01 – Monkie Kid  (3. sezon) – HBO MAX
7.01 – Wyznania stalkerów (NOWOŚĆ) – Netflix
10.01 – Echo (NOWOŚĆ) – Disney+
10.01 – Demony i wybawiciele (NOWOŚĆ) – Disney+
10.01 – Kartoteka policyjna (NOWOŚĆ) – Apple TV+
10.01 – Break Point (2. sezon) – Netflix
11.01 – Forst (NOWOŚĆ) – Netflix
11.01 – Chłopiec pochłania wszechświat (NOWOŚĆ) – Netflix
11.01 – Champion (NOWOŚĆ) –Netflix
11.01 – Sonic Prime (2. sezon) – Netflix

Programy reality-show, stand-upy

9.01 – Pete Davidson: Turbo Fonzarelli – Netflix
9.01 – Zaufanie: Gra chciwości – Netflix