Konsola Sony PS5 pojawiła się juz ponad rok temu, ale technologiczny gigant kazał nam czekać do dzisiaj na to, aż zobaczymy oficjalnie nową wersję googli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR2. Początkowo technologia dość mocno zyskiwała na popularności, jednak rowzwój się zatrzymał, bo nie było zbyt sporej przestrzeni do innowacji. Teraz jednak pojawia się druga generacja sprzętu VR od Sony.

Sony Interactive Entertainment zaprezentowało nie tylko google PlayStation VR2, ale także nowy kontroler VR2 Sense. Cały zestaw jest dostosowany designem do konsoli najnowszej generacji, czyli PS5. W zestawie PS VR2 położono większy nacisk na owalne kształty, tym samym nawiązując do zaokrąglonych krawędzi kontrolera DualSense i zestawu słuchawkowego Pulse 3D.

PlayStation VR2

Kontroler nowej generacji zaprojektowany został tak, by maksymalnie zwiększyć swobodę rozgrywki. Wyposażono go w adaptacyjne spusty, haptyczne wibracje, wykrywanie dotyku i wiele innych nowych funkcji, których próżno było szukać w pierwotnej wersji.

R E K L A M A

PlayStation VR2

Kiedy zacząłem pracować nad projektem zestawu PlayStation VR2, jednym z obszarów, na których chciałem się najpierw skupić, był pomysł stworzenia otworu podobnego do otworów wentylacyjnych w konsoli PS5, który umożliwia przepływ powietrza. Nasi inżynierowie wpadli na ten pomysł jako dobry sposób na umożliwienie wentylacji i uniknięcie zaparowania obiektywu. Pracowałem nad wieloma koncepcjami projektowymi, aby to osiągnąć, a w ostatecznym projekcie widać, że pomiędzy górną i przednią powierzchnią lunety jest niewielka przestrzeń, która zawiera zintegrowaną wentylację.

– Yujin Morisawa, Senior Art Director.

51897391199 64d60b890e k

Trzeba przyznać, że nowe gogle VR od Sony wyglądają naprawdę kosmicznie i idealnie pasują do konsoli PlayStation 5, która stale ma problemy z dostępnością.

Według Sony premiera nowej generacji googli VR przeniesie technologię VR na zupełnie nowy poziom. Niestety, ciagle nie wiemy kiedy odbędzie się premiera tego sprzętu, ale według plotek powinno to się odbyć w pierwszej połowie 2022 roku. Jeśli zestaw zachowa zbliżoną cenę do ceny pierwszego zestawu to jest szansa, że zyska on jeszcze większą popularność, bo gier VR w bibliotece Sony PlayStation Store stale przybywa. Sam zastanawiam się nad zakupem nowych googli i jeśli cena będzie przystępna to taki zestaw raczej u mnie wyląduje prędzej czy później.


Posłuchaj nas!