Obrady sejmu w kinach? Jest to możliwe, ponieważ czasami niewinny, żartobliwy komentarz rozpoczyna lawinę ciekawych wydarzeń.

Obrady sejmu cieszą się ogromną popularnością na kanale YouTube. W obecnej chwili Sejm RP ma blisko 400 tys. subskrybentów. Trzeba przyznać, że taki wynik jest oczywiście fenomenem. Transmisje trafiały nawet do czołówki polskiej karty „Na czasie”. Patrząc na średnie wyświetlenia, nie powinno to zupełnie dziwić. Jeden z „odcinków” ma ich ponad 309 tysięcy!

//dzisiaj na dailyweb

Największa w tym zasługa nowego, rotacyjnego marszałka sejmu – Szymona Hołowni, który prowadzi obrady sejmu z niesamowitym spokojem. Facet nie gryzie się w język i z finezją punktuje innych posłów, próbując nauczyć ich kultury i przestrzegania zasad. Szczerze? Nie myślałem, że Szymon Hołownia dostarczy większej rozrywki będąc politykiem, aniżeli prowadząc program Mam talent. Żyjemy w czasach social mediów, więc nieważne, jakie macie przekonania polityczne – to raczej dobry przejaw tego, że Polacy (szczególnie ci młodzi) interesują się tym, co dzieje się w naszym kraju. Jednak strefa internetu to nie koniec. Bardzo możliwe, że obrady sejmu trafią do kin!

Obrady sejmu w kinie? Niewinny żart może mieć swoje realne skutki!

Obrady sejmu
Szymon Hołownia na dużym ekranie?

Obrady sejmu na sali kinowej mogą się ziścić dzięki… żartobliwemu komentarzowi. W zasadzie niewiele było potrzeba. Michał Marszał, odpowiedzialny za social media tygodnia „Nie”, napisał tylko, że chętnie zobaczyłby obrady sejmu w kinie. Te parę słów wystarczyło, aby podchwycić temat. Dyrekcja warszawskiej Kinoteki bardzo chętnie zrealizowałaby taką transmisję. Karolina Fornal (z działu marketingu i dystrybucji placówki kulturalnej) w krótkim wywiadzie dla Teleshow powiedziała parę słów na temat tego pomysłu.

Chcemy w ten sposób realizować prawo obywatelek i obywateli do informacji, chcemy popularyzować wiedzę o funkcjonowaniu najważniejszych dla państwa instytucji, chcemy pielęgnować bardzo obywatelskie zachowania.

Obrady Sejmu w warszawskiej Kinotece mają być darmowym pokazem

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na tę transmisję obrad sejmu musi wyrazić zgodę Centrum Informacyjne Sejmu. Decyzja musi być w dodatku podjęta dosyć szybka, bo Kinoteka chce zrealizować pierwszy pokaz już w poniedziałek 11 grudnia 2023 roku. Tego dnia zaplanowano obrady, podczas których wystąpi z exposé premier Mateusz Morawiecki. O godzinie 15:00 dojdzie do głosowania nad wotum zaufania dla obecnego rządu. Pięć godzin później na premiera może zostać wskazany przez sejm Donald Tusk. Bardzo ważne wystąpienie, które prawdopodobnie zbierze rzeszę fanów na YouTubie. Emocje na sali kinowej mogą być nie z tej ziemi. Popcorn będzie potrzebny.

Recenzja plecaka Genesis Pallad 450 Lite! Świetna propozycja dla studentów i graczy? 

Czy dojdzie do realizacji tego pomysłu? Może okazać się już dzisiaj. To kolejny punkt w repertuarze kina, więc Kinoteka musi zaplanować takie wydarzenie. Pośpiech w tym wypadku jest wskazany. Transmisja ma być darmowa, a jeśli publika dopisze, to bardzo możliwe, że warszawska placówka kulturalna zaistnieje jako pierwsza w Polsce miejscówka, która zaoferuje cykliczne, polityczne transmisje na żywo. Nowy Marvel bijący rekordy popularności? Te czasy już minęły! Teraz mamy innego superbohatera. Jest nim Szymon Hołownia z uniwersum Sejmu RP.