Ostatnio HBO wypuszcza naprawdę bardzo interesujące pozycje. Moje serce i czas zawładnęła Przynęta, której cztery odcinki od tygodnia są dostępne w bibliotece HBO GO. Również w ostatnich dniach pojawiła się kolejna produkcja, tym razem Czas.

Serial Czas to opowieść o więźniu, co już trafia do mnie idealnie, bo tematyka i klimaty Orange is the new black czy też Uwięzione to mój ulubiony rodzaj produkcji. W przypadku serialu od HBO GO wygląda to trochę inaczej, bo jest to bardziej dramat, niż sensacja.

R E K L A M A

Serial Czas już na HBO GO

Opowieść o wspomnianym więźniu trawionym przez poczucie winy i oficerze, który ma przed sobą wybór z pozoru niemożliwy do podjęcia. W rolach głównych możemy zobaczyć Seana Beana i Stephena Grahama.

Czas odc.1 1 1000

Więzień Mark Cobden (Sean Bean) to nauczyciel, ale również mąż i ojciec. W wypadku zabił mężczyznę, przez co przytłoczony jest poczuciem winy, a wyrok skazujący go na cztery lata więzienia przyjmuje nawet z ulgą, gdyż chce ponieść karę za swoje czyny. Więzienie okazuje się jednak prawdziwą szkołą przetrwania, gdzie egzystencji i sposobu bycia musi uczyć się na nowo. Jednym z funkcjonariuszy w służbie więziennej jest Eric McNally (Stephen Graham). To właśnie on stara się dbać o osadzonych i chronić tych najsłabszych. Ma jednak słaby punkt, który zostaje odkryty przez jednego z najbardziej niebezpiecznych więźniów. Eric zostaje postawiony przed dylematem, a decyzja nie jest łatwa.

serialu Czas występują Sean Bean (serial HBO Gra o tron), Stephen Graham (serial HBO Zakazane imperium), Siobhan Finneran, Sue Johnston, Hannah Walters, David Calder, Nadine Marshall, Michael Socha, Aneurin Barnard, Jack McMullen oraz James Nelson-Joyce.

Reżyserem serialu jest Lewis Arnold, a autorem scenariusza Jimmy McGovern. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Tom Sherry oraz Michael Parke z ramienia BBC Studios Production, Lucy Richer dla BBC, a także Jimmy McGovern, Sean Bean i Stephen Graham. Producentem serialu jest Simon Maloney. Międzynarodową dystrybucją zajmuje się BBC Studios. Serial Czas (Time) wyprodukowany został dla BBC przez BBC Studios Production.

Produkcja jest już dostępna w HBO GO.