Premiera iPhone’ów 15 i Apple Watch 9 nie będzie ostatnim w tym roku wydarzeniem organizowanym przez Apple. Nieco później firma zamierza pokazać również komputery, wśród których znajdzie się nowy Mac Mini M3. Czego możemy się po nim spodziewać?

Według najnowszych informacji Apple pracuje nad nowym komputerem Mac Mini z chipem M3, ale to tylko część sprzętu giganta z Cupertino, który ma otrzymać nowy układ. Dzięki Markowi Gurmanowi z Bloomberga udało nam się poznać całą listę komputerów wytypowanych do upgrade’u. Zacznijmy jednak od tytułowego modelu.

//dzisiaj na dailyweb

Mac Mini z M3 zadebiutuje w październiku lub listopadzie tego roku. Apple już go testuje

 

Apple testuje nowy komputer Mac Mini M3, który aktualnie występuje pod nazwą kodową Mac 15,12. Jednostka ma otrzymać 10-rdzeniowy GPU oraz 8-rdzeniowy CPU, które będą wspierany 24 GB RAM. Oczywiście sprzęt, już na starcie, będzie pracował pod kontrolą najnowszego systemu macOS Sonoma 14.1. Jest to o tyle ciekawe, że komputery dotychczasowych Maców tej klasy zaczynały się o 8 GB RAM, więc mamy tutaj niemały progres. Oczywiście pod warunkiem, że dane faktycznie dotyczą wariantu bazowego.

Apple zamierza wykorzystać chip M3 również w innych modelach, takich jak:

Układ M3 Pro trafi natomiast do:

  • 14-calowego MacBooka Pro
  • 16-calowego MacBooka Pro

O ile Mac Mini M3 zadebiutuje jeszcze w tym roku, o tyle aktualizacja pozostałych komputerów będzie miała miejsce najpewniej dopiero w 2023 roku. M3 zostanie wykonany w 3 nm procesie technologicznym TSMC, co wpłynie nie tylko na wydajność oraz również zapotrzebowanie na energię. Możemy więc oczekiwać nie tylko większej prędkości, ale również dłuższego czasu pracy na akumulatorze.

iPhone 15 będzie fajny, ale to iPhone 16 pozamiata w kategorii foto

Zanim jednak poznamy nowe komputery, będziemy mogli sprawdzić smartfony serii iPhone 15. Ich debiut zaplanowano na 13 września. Urządzenia mają otrzymać port USB-C, co samo w sobie będzie przełomem w świecie Apple. W grę wchodzi też całkowite pozbycie się notcha.