Już w przyszłym roku do portfolio Apple zawita nowy, 16-calowy iPad. Mówiono o tym już wcześniej, ale tym razem cel wydaje się bliższy realizacji. Po cichu wspomina się także o 14,1-calowej opcji.

Kilkanaście dni temu Apple wprowadziło do sprzedaży nowego podstawowego iPada 10. Generacji, który zastąpił swojego poprzednika. Od iPada 9. Generacji odróżnia go przede wszystkim stylistyka, która mocno nawiązuje do ostatniego iPada Air. Odświeżona obudowa cieszy oko, natomiast cena urządzenia to gruba przesada. Gigant z Cupertino każe sobie za niego zapłacić prawie 3 000 złotych. Nie jest to jedyny minut wspomnianego sprzętu.

Rynek krytykuje nowego iPada za to, że tablet obsługuje rysik Apple Pencil nie drugiej, lecz pierwszej generacji. Mało tego, z uwagi na to, że w sprzęcie port Lightning został zastąpiony USB-C, ładowanie stylusa odbywa się przy wykorzystaniu dodatkowej przejściówki. Oczywiście nie znajdziemy jej w zestawie, co wiąże się z koniecznością poniesienia kosztu. Cóż, świat się zmienia, oferta Apple także. Drożeją smartfony, tablety i jak niebawem się pewnie przekonamy – również komputery. Jest jednak jasna strona rozbudowy oferty…

R E K L A M A

iPad

Za rok tablet Apple iPad pojawi się również w opcji z 16-calowym ekranem

Dobrze, nie ma pewności co do tego, czy nowy iPad na rok 2023 z 16-calowym ekranem będzie opisany jako Pro. Całkiem możliwe, że firma zaskoczy wszystkich i odda tak pokaźną przestrzeń roboczą również mniej wymagającym użytkownikom. Z drugiej strony, osoby, które na co dzień wykorzystują iPady Pro, z pewnością potrafiłyby zrobić użytek z nowego urządzenia giganta z Cupertino z tak potężnym ekranem.

Już rok temu Mark Gurman z Bloomberga twierdził, że Apple bada możliwość zwiększenia rozmiaru ekranu iPada, którego celem miało być potraktowanie tabletu jako zastępstwa dla komputera. Teraz, po doniesieniach The Information, sprawy nabierają realnego kształtu. Nieoficjalnie mówi się o tym, że sprzęt może otrzymać układ Apple M2, do 16 GB RAM oraz nawet 4 TB pamięci na dane użytkownika. Jeśli informacje potwierdzą się, będę pewny jednego – cena okaże się dla wielu nie do przeskoczenia.

Nowy tani iPad jest za drogi? Oto alternatywy dla tabletu Apple