Google wypuściło nowe elementy dla systemu Apple, które będą zdobić ekran blokady. Tak, chodzi o widgety iOS 16, które tym razem odnoszą się do dwóch wybranych aplikacji.

Dostępne w systemie Apple widgety iOS 16 to bez wątpienia jedna z głośniejszych zmian w aktualnej odsłonie oprogramowania. Początkowo, mogliśmy korzystać z dodatków, które opracował sam producent, jednak z czasem zaczęły się pojawiać nowości odnoszące się do Messengera, Wiadomości Google, Facebooka czy Chrome’a. Teraz do gry wkraczają kolejne widgety.

iOS 16

Google wdraża nowe widgety iOS 16. Wyszukiwarka na sterydach i dodatki w Mapach

Aktualnie wśród widgetów iOS 16 znajdziemy już elementy Dysku Google, Map Google, przeglądarki Google Chrome, czytnika Google News oraz klienta poczty Gmail. Teraz do gry wkroczyły dodatki do Wyszukiwarki. Użytkownicy iOS 16 mogą wybrać widgety z dostępem do wyszukiwania głosowego, wyszukiwania słownego, wyszukiwania obrazów, tłumacza oraz rozpoznawania piosenki. Najpierw jednak należy zainstalować aktualizację aplikacji Google w wersji 233.0.

R E K L A M A

widgety iOS 16 widgety iOS 16

Jeśli dodatkowo pokusimy się o instalację Google Maps w wersji 6.40, możemy dodać do naszych ekranów blokady dwa nowe widgety iOS 16. Mowa o wskazówkach z szacowanym czasem dojazdu do domu oraz wyszukiwarkę pozwalającą na ekspresowe odnalezienie wybranych restauracji, stacji benzynowych czy aptek. Zabrakło mi jednak wygodnego widgety kalendarza Google. Oczywiście wszystkie dodatki są bezpłatne. Może inaczej – płacimy za użytkowanie ekosystemu Google naszymi danymi, a nie realną walutą, ale wiedzą o tym niemal wszyscy użytkownicy.

Netflix: plan podstawowy z reklamami już w listopadzie. Znamy ceny