Netflix z reklamami wystartuje już na początku listopada. Usługodawca podzielił się szczegółami oraz cennikiem nowego planu podstawowego.

O tym, że najpopularniejszy obecnie serwis streamingowy będzie oferował plan podstawowy z reklamami w zamian za niższą cenę, mówiło się od dawna. Swego czasu Netflix potwierdził te rewelacje, choć nie zdradził konkretów dotyczących tegoż rozwiązania. Dziś wiemy już, na jakich rynkach zadebiutuje nowość, kiedy to się stanie oraz ile tak naprawdę będą musieli zapłacić subskrybenci. Do rzeczy.

Reklamy na netflixie

Netflix z reklamami: data, cena oraz szczegóły

Na start, z planu podstawowego z reklamami skorzystają użytkownicy z Australii, Brazylii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Meksyku, Południowej Korei, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Jak łatwo zauważyć, zabrakło tu Polski. Nie oznacza to oczywiście, że Netflix z reklamami nie pojawi się również u nas. W moje opinii jest to kwestią czasu. Co ciekawe, w zależności od rynku, ceny kształtują się nieco inaczej, ale nie jest to jakimś szczególnym zaskoczeniem. Bazując na naszych najbliższych sąsiadach, za dostęp do tytułowej subskrypcji powinniśmy zapłacić około 24 zł.

R E K L A M A

Netflix Basic with Ads zadebiutuje 1 listopada oraz 3 listopada (zależne od rynku). W ramach nowego planu użytkownicy będą mogli cieszyć się jakością wideo na poziomie 720p lub jak kto woli – HD. Materiały będą przerywać nam godzinny seans 4 lub 5 razy, a pojedynczy blok potrwa od 15 do 30 sekund. Mamy więc nawet dwie i pół minuty reklam na godzinę. Przy takim Polsacie czy TVN wydaje się to śmiesznie mało, ale pamiętajmy, że przywykliśmy do braku reklam w usługach streamingowych, które opłacamy.

Istnieje jeszcze jedna „niedogodność”. Otóż subskrybenci planu Netflix Basic with Ads będą musieli liczyć się ze skromniejszym katalogiem produkcji. Nie wiemy jeszcze, jak mocno ograniczona będzie liczba seriali i filmów dostępnych na platformie.

Oglądajnik #3, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+