Google wraz z Android 12 zapowiedziało ulepszenie At a glance na ich telefonach Pixel.

Kolejne, zapowiedziane funkcje zaczynają się pojawiać.
Nowe funkcje widgetu At a glance zapowiedziane na konferencji Google I/O 2021 miały najprawdopodobniej być dostępne wraz z wydaniem Androida 12. Niestety, Google było zajęte naprawianiem samego widgetu, który co rusz zostawał naprawiony, aby za chwilę znowu był niesprawny. Większość jego funkcji zostanie dodana po fakcie.

Nowości w At a glance

Pomimo tego, że pośród prezentowanych możliwości tego widgetu była między innymi integracja z listami zakupów czy też pokazywanie biletu lotniczego tych jeszcze dalej nie widać na horyzoncie.
Niedawno na telefonach Google zaczęła działać integracja z dzwonkami Nest. Na ekranie blokady wyskakuje powiadomienie, że ktoś jest przy drzwiach oraz widać okienko podglądu z kamery.

R E K L A M A

Obecnie wygląda na to, że kolejne integracje z tym widgetem zostają dodane. Pierwsza z nich to możliwość podglądu stanu treningu. Miejsce, w który uprzednio była widoczna pogoda oraz data na ekranie głównym oraz blokady zostaje zastąpione czasem trwania treningu, oraz dodatkową statystką zapewne zależnej od wykonywanej aktywności.

Póki co funkcja działa obecnie z Adidas Running oraz Stravą. Co ciekawe, własna aplikacja od Google, czyli Fit nie synchronizuje się w żaden sposób z tym widgetem. Może w przyszłości zostanie dodana obsługa ich własnego serwisu.

Drugą nieco mniej ważną funkcją jest integracja z kolejną funkcją z zegara Google. Obecnie, kiedy mamy skonfigurowaną funkcję dotyczącą snu. Po wybraniu czasu, kiedy idziemy spać, to powiadomienie przypomni o zbliżającym się czasie.

Obie z tych działają na ekranie blokady oraz głównym. Nie mają tutaj zbytnio sensu, ale należy pamiętać, że always-on display w Pixelu pokazuje również ten widget. Więc w łatwy sposób, bez odblokowania można go podejrzeć.

Pozostaje pytanie, czy reszta zapowiedzianych funkcji zostanie wprowadzona. A jeśli tak, to kiedy. Ciągle powiększa się spóźnienie Google w tej kwestii.


Posłuchaj nas!