Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi 2 dodatków do Assassin’s Creed Valhalla. Jeden z nich trafi także do Assassin’s Creed Odyssey.

Krążące od jakiegoś czasu plotki o nowych dodatkach do Assassin’s Creed Valhalla okazały się być prawdziwe. Ubisoft potwierdził, że do gry zmierzają 2 rozszerzenia, z których jedno jest wręcz ogromne. Drugie DLC trafi natomiast również do Assassin’s Creed Odyssey i będzie stanowiło łącznik pomiędzy ostatnimi częściami cyklu.

Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaroku

Pierwszym, a zarazem znacznie większym z rozszerzeń jest Assassin’s Creed Valhalla: Świt Ragnaroku. DLC zaoferuje ponad 35 godzin dodatkowej rozgrywki. Jest to całkiem imponujący wynik. Szczególnie biorąc pod uwagę, że na przykład spokojne przejście Cyberpunka 2077 zajmie kilka godzin mniej.

R E K L A M A

W dodatku wcielimy się w postać nordyckiego boga Odyna, którego syn Baldur został uprowadzony przez Surtrema. Naszym zadaniem będzie wyswobodzenie Baldura z rąk oprawcy. Na naszej drodze stanie oczywiście wielu przeciwników. Twórcy przygotowali zestaw nowych lokacji bazujących na znanych z nordyckiej mitologii krainach, takich jak Asgard czy Svartalfheim, a rozmiar samej mapy to 1/3 świata z gry podstawowej.

Podczas rozgrywki będziemy mogli wskrzeszać poległych przeciwników, by ci walczyli po naszej stronie. Połączenie nowych mechanik ze świeżymi malowniczymi planszami brzmi jak sposób na sukces. Nieco mniej cieszy jednak cena, która wynosi 159,99zł. Właśnie tyle trzeba zapłacić za podstawową kopię Assassin’s Creed Valhalla na większości platform.

Świt Ragnaroku nie wejdzie też w skład przepustki sezonowej. Jedyną opcją zdobycia dodatku jest więc jego standardowy zakup. DLC zadebiutuje 10 marca 2022.

Assassin’s Creed: Crossover Stories

Już dzisiaj możemy za to zagrać w drugie z nowych rozszerzeń. Dodatek Crossover Stories zawiera 2 misje, po jednej dla Assassin’s Creed Valhalla i Assassin’s Creed Odyssey. Przedstawią onę relację protagonistów obu gier, Eivora i Kassandry. DLC jest darmowe i dostępne dla każdego, kto posiada którąś ze wspomnianych gier.

Oba dodatki to jedyne produkcje z serii Assassin’s Creed, które zobaczymy w najbliższym czasie. Na kolejną dużą odsłonę cyklu będziemy musieli jeszcze poczekać. Nie ma żadnych konkretów na jej temat, ale wiadomo, że jej premiera planowana jest najwcześniej na 2023 rok.