Mała wielka zmiana w aplikacji Kalendarz Google dla Androida. Od teraz znalezienie przycisku „przejdź do dzisiaj” będzie jeszcze prostsze. W duchu postępów technologicznych (oraz zapewne konkurencji), firma ogłasza nową funkcję w swoim kultowym wręcz kalendarzu, bez którego ciężko się dzisiaj obejść przy planowaniu czegokolwiek.

Przy zalewie różnych informacji, wydarzeń i spotkań, to właśnie w tym jednym miejscu warto trzymać porządek i solidnie aktualizować swoje plany. Będzie to wreszcie prostsze, bo wzorem znanej funkcji z Kalendarza Apple, pojawi się intuicyjny przycisk „dzisiaj”, jeśli przeskoczymy o kilka miesięcy dalej i szukamy szybkiego powrotu do aktualnej daty. 

//dzisiaj na dailyweb

Niewielka, ale za to jak ważna, poprawa jakości życia w Kalendarzu Google. W aplikacji na Androidzie pojawi się możliwość przejścia do bieżącej daty. Niby kosmetyczna poprawka, ale zaoszczędza tych kilku minut scrollowania.

Kalendarz Google z nową funkcją

Funkcja powrotu do dzisiejszej daty nie jest nowością, bowiem w aplikacji już istniała, ale nie była tak intuicyjna i łatwo dostępna. Obecnie przycisk, który przeskakuje do dzisiejszej daty we wszystkich widokach, to tylko ikona kalendarza z kropką, która jest dynamicznie tematyczna i wyróżnia się. Znajduje się między wyszukiwaniem a przełącznikiem kont.

kalendarz Google
W kalendarzu Google w końcu możemy zobaczyć zadania i spotkania z „dzisiaj”

Google testuje nową funkcję w Kalendarzu Google na Androida, która wyświetla aktualną datę między ikoną wyszukiwania a przełącznikiem kont. Funkcja ta jest dostępna w widokach: Harmonogram, Dzień, 3 dni, Tydzień i Miesiąc na telefonach z Androidem 13 lub nowszym. Na tabletach jest ona dostępna tylko w widoku Harmonogram.

Nowa funkcja pozwala użytkownikom szybko sprawdzić datę, nie opuszczając aplikacji Kalendarz. Oznacza to, że nie trzeba przesuwać palcem w dół, aby przejść do Szybkich ustawień lub wrócić do ekranu głównego. Nowa funkcja jest obecnie dostępna w wersji 2023.36.1.x Kalendarza Google na Androida. 

Oprócz nowej funkcji wyświetlania daty, Google pracuje również nad wdrożeniem ustawienia, które pozwala ukryć ukończone zadania w Kalendarzu Google. Ta funkcja jest obecnie dostępna w wersji beta aplikacji. Oznacza to, że korzystanie z tych niezbędnych aplikacji, będzie dla nas jeszcze bardziej niezbędne a przy tym praktyczne.