Pixel bez bugów po aktualizacji to wyczyn. Ten miesiąc nie może się niczym różnić. Tym razem telefon po aktualizacji brzmi inaczej, niż powinien.

Po wydaniu na rynek Pixela 6 przez Google zaczęła się fala ich problemów. Najpierw najnowsze flagowce od Google miałby słabszy zasięg, niż przed aktualizacją, a w najgorszym przypadku powodowało kompletną utratę zasięgu.

Użytkownik był wtedy zmuszony to wgrania ręcznie poprzedniej wersji systemu, a nawet zdarzyło mi się pomagać jednej osobie. W tym miesiącu przyszła pora na problem z dzwonkami.

R E K L A M A

Pixel brzmi po aktualizacji inaczej, niż powinien.

Spora część osób, która korzysta z domyślnych dzwonków od Google nie zauważy tego problemu. Zauważy go część, która miała zmienione dzwonki na dopasowane pod siebie. Ich dzwonki mogły wrócić do ustawień domyślnych.

1649903702080 100 e1649905904866
Podgląd ustawień, gdzie domyślne dzwonki są na swoim miejscu

Wygląda na to, że przyczyną może być kwietniowa aktualizacja, która namieszała w tym wypadku. Jednocześnie nie każdy model ma ten problem, póki co są to pojedyncze przypadki.

Występowanie tego problemu zgłaszali użytkownicy Pixeli 6 i 6 Pro, 5 oraz 3a. W komentarzach pod jednym z artykułów widziałem komentarz użytkownika mniejszego 4a, który również miał ten problem.

Jeden z komentarzy wspomina także, że on jako użytkownik Samsunga ma podobny problem. Dodatkowo jeden z użytkowników telefonu od Google ma ten problem przed zainstalowaniem najnowszych poprawek bezpieczeństwa.

Niektórzy zgłosili, że ich własne dzwonki zniknęły z telefonu. Także oprócz podmiany dzwonków, może także usuwa pojedyncze pliki.

Mam wrażenie, że Google w tym momencie nieco zapomniało, że telefon powinien dostawać aktualizację najlepiej bez nowych problemów, tylko naprawiać istniejące. Oczywiście może się zdarzyć jakiś problem, ale to co dzieje się obecnie to nieco za często jak dla mnie.

Mimo wszystko mam ciągle nadzieję, że Google w końcu ogarnie się z aktualizacjami. Bo co mi po szybkich aktualizacjach, skoro dostawałbym nowe bugi. Oby jedna z kolejnych znowu nie psuła zasięgu, to już się raczej nie powtórzy.


Posłuchaj nas!